Shop Gracz
» Radio Darwina

Radio Darwina

Dodała: Ewa 'senmara' Markowska

Tytuł: Radio Darwina (Darwin’s Radio)
Cykl: Radio Darwina
Tom: 1
Autor: Greg Bear
Tłumaczenie: Janusz Pultyn
Wydawca: Solaris
Miejsce wydania: Stawiguda
Data wydania: 19 maja 2009
Liczba stron: 512
ISBN-13: 978-83-7590-035-4
Cena: 45,90 zł

Wyklęty paleontolog Mitch Rafelson odkrywa w Alpach w spoczywające od dziesiątków tysięcy lat w nieznanej jaskini ciała rodziny neandertalczyków. Biolog molekularna Kaye Lang uważa, że w DNA człowieka, niby śpiący rycerze z legend, skrywają się pradawne choroby, które miliony lat czekają tylko na wezwanie, aby móc znowu zarażać i zabijać.

I w bardzo niedalekiej przyszłości, budzą się demony, z naszego genomu wyłania wirus, którego nazwa przypomina imię indyjskiego boga śmierci, Śiwy. Ludzkości zagraża zagłada, gdyż wirus powoduje poronienia u wszystkich zarażonych kobiet. Władze podejmują radykalne środki, dochodzi do zamieszek, prześladowań kobiet. Nieliczni, w tym Lang i Rafelson, w zagrożeniu widzą nadzieję, w chorobie, bólu, przemocy dostrzegają bóle porodowe ludzkości, które poprzedzają ogromny skok ewolucyjny, przyjście na świat nowego człowieka. Prześladowani i potępiani, ścigają się z czasem, aby rozwiązać największą zagadkę w dziejach rodu ludzkiego i powstrzymać oszalały świat.

Arcydzieło wysoko naukowej fantastyki autorstwa zdobywcy nagrody Nebula, według wielu krytyków najlepsza książka SF w USA w roku 1999. Prawdziwy, przedstawiony z ogromnym rozmachem i wnikliwością obraz nauki i nas, ludzi, postawio-nych przed obliczem być może największego zagrożenia w jej dziejach.
Tagi: Greg Bear | Radio Darwina


Czytaj również

Radio Darwina - Greg Bear
Symulacja
- recenzja
Radio Darwina - Greg Bear
W to mi graj
- recenzja
Mongoliada
Wespół w zespół
- recenzja
Mongoliada. Tom 1
Najnudniejsza wojna świata
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.