» Pustynna Włócznia. Księga 2

Pustynna Włócznia. Księga 2

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Tytuł: Pustynna Włócznia (The Desert Spear)
Cykl: Cykl Demoniczny
Tom: 2 (księga 2)
Autor: Peter V. Brett
Tłumaczenie: Marcin Mortka
Wydawca: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Data wydania: 6 sierpnia 2010
Liczba stron: 664
Oprawa: miękka
Format: 125 x 205 mm
Seria wydawnicza: Obca Krew
ISBN-13: 978-83-7574-272-5
Cena: 39,90 zł

Nad ludzkością zachodzi słońce. Noc oddana jest we władanie żarłocznych demonów, które powstają z chwilą zapadnięcia zmierzchu i polują na resztki populacji ludzkiej, kryjącą się pod osłoną starożytnych, na poły zapomnianych symboli mocy. Znaki owe, zwane runami, są w stanie ochronić przed demonami, lecz legendy opowiadają o Wybawicielu, który swego czasu zjednoczył całą ludzkość i na jej czele pokonał armię ciemności. Te czasy jednak to zamierzchła przeszłość, o ile w ogóle kiedykolwiek istniały. Demony powróciły, a powrót Wybawiciela zdaje się być kolejnym mitem. Ale czy naprawdę? Z pustynnego kraju nadciąga Ahmann Jardir, który stworzył z wojowniczych, pustynnych plemion Krasji armię niosącą śmierć demonom. Sam się ogłosił Shar'Dama Ka – Wybawicielem – i dzierży starożytną broń, która uwiarygodnia jego aspiracje. Poprzysiągłszy, iż będzie podążał drogą wyznaczoną przez pierwszego Wybawiciela, wyruszył na północ, by zjednoczyć miasta-państwa rozsiane pośród zielonych krain i wykuć z nich skuteczną broń, bez względu na to, czy sobie tego życzą, czy też nie. Mieszkańcy Północy głoszą jednak nadejście własnego Wybawiciela. Nosi imię Arlen, ale wszyscy zwą go Malowanym Człowiekiem. Jest złowieszczą, budzącą grozę postacią, mężczyzną o ciele wytatuowanym runami tak potężnymi, iż żaden demon nie jest w stanie mu sprostać. Malowany Człowiek zaprzecza, jakoby był Wybawicielem, ale jego czyny przyćmiewają jego słowa, gdyż uczy mężczyzn i kobiety, jak walczyć z własnym strachem i jak stawić czoła bestiom, które prześladują ich od wieków. Swego czasu Shar'Dama Ka i Malowany Człowiek byli przyjaciółmi i braćmi we krwi, lecz zdrada zamieniła ich w zaciekłych wrogów.

Tagi: Pustynna Włócznia | Peter V. Brett


Czytaj również

Pustynna Włócznia. Księga 1 - Peter V. Brett
Druga strona medalu
- recenzja
Dziedzictwo Posłańca
Początki przyszłych bohaterów
- recenzja
Otchłań: Księga II
Wielki finał czas poznać!
- recenzja
Wojna w blasku dnia II
Człowiek człowiekowi otchłańcem?
- recenzja
Wojna w blasku dnia. Księga I - Peter V. Brett
Powiew świeżości
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

~pierwszy:D

Użytkownik niezarejestrowany
    świetna
Ocena:
0
Naprawdę najlepsza z wszystkich dotychczasowych - wartka akcja, pełne napięcia zwroty akcji niesamowita fabuła... Tylko czemu następna część ma być dopiero za 2 lata ?! (z wikipedii)
19-08-2010 15:32
Esper
    Miłe zaskoczenie
Ocena:
0
Po pierwszej części tomu drugiego zastanawiałem się czy wydawać kasę. Teraz jednak nie żałuję, faktycznie ta część mogłaby być równie dobrym wprowadzeniem co pierwszy tom! Szkoda, że ponoć kontynuacja dopiero gdzieś w 2012.
24-08-2010 08:56
   
Ocena:
0
Ponoć autor ma już napisane 1/3 następnej częsci, więc może wyjdzie szybcie? Oby! Świetna książka.
30-08-2010 21:40
~Kuba

Użytkownik niezarejestrowany
    Książka
Ocena:
0
Mam, pytanie czy tą książkę można czytać jeżeli się nie przeczytało innych części, ? . Chodzi mi o to czy to jest osobna książka czy cos typu Saga Zmierzchu?
01-09-2010 13:46
~Voolf

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Niby 1 część pustynnej włóczni zaczyna się miej więcej w tym samym czasie co malowany człowiek. Autor opowiada jednak tym razem historie innej postaci, którą główny bohater Malowanego Człowieka spotyka w swojej podróży.

Z przymrużeniem oka można pominąć 2 części Malowanego, ponieważ we włóczni czytelnik na nowo jest wprowadzany w cały świat. Sugeruje jednak zacząć od Malowanego człowieka, ponieważ opowiedziana jest tam historia trojga bohaterów, którzy później pojawiają się we Włóczni. Warto więc wiedzieć kim owe postacie są ;)

Tak czy inaczej całość składa się na sagę:
Malowany Człowiek, K1
Malowany Człowiek, K2
Pustynna Włócznia, K1
Pustynna Włócznia, K2
i nie są to odrębne części.
02-09-2010 14:00
~szukająca w studni

Użytkownik niezarejestrowany
    mistrzostwo!
Ocena:
0
Niesamowita Książka. Prze duże K, bo bez wątpienia na to zasługuje. Co za fabuła! Wyraziste postaci, każda jedyna w swoim rodzaju, żadna nie gubi gdzies po drodze tożsamości, wręcz przeciwnie,rozwija się i odsłania przed czytelnikiem alkowy swego umysłu. Jedna z niewielu książek z tego gatunku, która skradła mi serce i targnęła wyobraźnią tak, że dałabym wiele, żeby móc to wszystko przeżyc.
21-12-2010 22:38
~Knot

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
moim zdaniem zacząc powinneś od malowanego człowieka bo to ta sama historia tylko tytuł jest inny,ponieważdoszli nowi bochaterowie.jeżeli niepszeczytasz malowanego człowieka niebędziesz wiedział o co chodzi w różnych wątkach Pustynnej włuczni.A jeszcze dodam to że autor niepowinien zmieniac tytułu następnych tomów.
02-01-2011 02:39
~Koniec

Użytkownik niezarejestrowany
    5 część
Ocena:
0
Nic tylko czekamy do 2012 roku, dla fanów fantasy polecam w między czasie nabyć trylogie "Nocnego Anioła" lub "Czarnego Maga" książki są równie wciągające co owa saga, sam mam już swój mały zbiór fantasy ( obecnie 10 książek ) ^^
10-01-2011 22:20
Koniec
   
Ocena:
0
Teraz się zarejestrowałem i zrobiłem kolekcje książek na profilu, polecam przeczytać ich recenzje, a tych złych argumentów nie brać do siebie :)
11-01-2011 08:28
~pieeter

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Cala seria jest fantastyczna, przeczytalem wszystkie czesci moze w miesiac, bardzo wciaga:) I zdecydowanie polecam zaczac od Malowanego Czlowieka, niby moznaby przeczytac tylko Pustynna Wlocznie, ale to nie to samo. Tracimy wtedy bardzo wazne aspekty, historie glownego bohatera, caly kontekst. Nie ma sensu czytac tylko PW - zwyczajnie szkoda
08-04-2011 11:00
~Adie

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
W książce były świetne obrazki polecam przeczytać najpierw malowany człowiek 1 i 2
a potem pustynna włócznia 1 i 2
17-07-2011 03:24
~Osik

Użytkownik niezarejestrowany
    ZA-JE-ZA-CNE
Ocena:
0
Jeszcze niedawno nie widziałem świata poza Sapkowskim, Wampiratami, Septimusem Heapem oraz Eragonem, a tutaj... Przeczytałem wszystkie książki w niecałe 2 dni.
22-11-2011 18:02
~Osik

Użytkownik niezarejestrowany
    Post Scriptum...
Ocena:
0
...dla wtajemniczonych w "Malowanego Człowieka" i nie, polecam "Wielki Bazar. Złoto Briana".
23-11-2011 22:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.