» Przynieście mi głowę wiedźmy

Przynieście mi głowę wiedźmy

Dodał: Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Przynieście mi głowę wiedźmy
7.14
Ocena użytkowników
Średnia z 7 głosów
-
Twoja ocena
Przynieście mi głowę wiedźmy - Poltergeist patronem
Tytuł: Przynieście mi głowę wiedźmy (Dead Witch Walking)
Cykl: Trylogia Zapadlisko
Autor: Kim Harrison
Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz
Wydawca: MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 23 września 2009
Liczba stron: 608
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-7480-147-8
Cena: 39,00 zł

Efektem ubocznym badań genetycznych nad modyfikowaną żywnością stał się wirus. Spowodował on powstanie nowych odpornych ras. Wszystkie nowe gatunki za swoje miejsce zamieszkania wybrały miejsce zwane Zapadliskiem.

Zapadlisko to Las Vegas dla paranormalnych. Tam można spotkać wampiry, wiedźmy, czarownice i wilkołaki, i wiele, innych krzyżówek ludzi i wampirów.

Rachel Morgan jest wiedźmą i agentem. Jej kariera zmierza donikąd, a ona sama każdej nocy stawia wyzwanie paranormalnym stworom, usiłując całe towarzystwo utrzymać w ramach cywilizacji.
Tagi: Przynieście mi głowę wiedźmy | Kim Harrison | Trylogia Zapadlisko


Czytaj również

Komentarze


Student_Widmo
    Na sześć z dziesięciu.
Ocena:
+1
Jestem świeżo po przeczytaniu tej książki. Nie pamiętam niestety gdzie to przeczytałam - odnośnie recenzji czy tam opisu tej książki - że autorka nie wzięła pod uwagę tego że czytelnik nie wie jakie prawa czy też zwyczaje panują w świecie który autorka opisuje.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Dodam od siebie do tego to że miałam czasem problem ze zrozumieniem fabuły. Niektóre rzeczy lub sytuacje działy się nieopisane a ich skutki były dość istotne i nawiązywała do tego dalsza fabuła akcji. Rozumiem że trzeba mieć rozwiniętą wyobraźnię ale przecież książki niema co sobie dopowiadać. Bo niby co to ma być? Ambitny film z kiepskimi aktorami - fabuła się ciągnie ale wykonanie kiepskie?
Z innej beczki to bardzo spodobała mi się relacja między głównymi bohaterami tej książki oraz ich charaktery. Świetne połączenie wampirzycy, czarownicy i pixy - wszyscy ładnie obsadzeni w kanonach swych zachowań jakich można było się spodziewać plus bonus w postaci ich przyjaźni.
Czekam na kolejny tom tej trylogii.

ps. Wampiry jako napaleni krwiopijcy - aż się twarz w uśmiechu marszczy.
16-01-2010 23:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.