» Wieści » Prószyński i S-ka zapowiada nowe polskie fantasy

Prószyński i S-ka zapowiada nowe polskie fantasy

18-10-2021 07:45 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Prószyński i S-ka zapowiada nowe polskie fantasy

W przyszłym miesiącu nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się Chąśba, powieść fantastyczna w słowiańskich klimatach autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. W rozszerzeniu wieści znajduje się zarys fabuły książki – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią.

Zapowiedź:

Co mają wspólnego zrzędliwy starzec z drewnianą nogą (który jest tylko zwykłym katem), niezbyt potężnej budowy chłopak (który do wszelkich przygód ma dość ambiwalentny stosunek) oraz pewna pyskata dziewczyna (która posiada, co prawda, znamię w kształcie śnieżynki, ale absolutnie nie jest ściganą przez wszystkich, żeby ją spalić na stosie i utopić, boginką zimy Marzanną)? Otóż ta trójka nie ma ze sobą absolutnie nic wspólnego. Kto jednak słyszał o tym, by Rodzanice tak przędły nić życia, aby komukolwiek cokolwiek ułatwić? Zamir, Strzebor i Mora muszą zjednoczyć siły we wspólnej sprawie, choć tak naprawdę nie znają nawet celu swojej wędrówki, a za wskazówkę mają jedynie niezbyt zrozumiałą przepowiednię wołchwa.

 

Ze świątyni w grodzisku wykradziona zostaje tarcza powierzona mieszkańcom przez Jarowita, znanego ze sporego (i dość krwawego) temperamentu boga wojny i wiosny. A zbliża się wiosenna równonoc, zostało więc dosłownie kilka dni na odzyskanie zguby i zażegnanie niebezpieczeństwa. Jakby tego było mało, odnalezione zostaje ciało kobiety. Najwyraźniej została zamordowana. Rozpoczyna się poszukiwanie związku jej śmierci z nagłym wyjazdem i dziwną obietnicą, której złożenie wymogła na mężu. W lesie znajduje się odmieniec – chromy chłopiec. Czy to on zmieni losy grodziska? A może nawet całego Królestwa? Jeszcze tego nie wiesz, ale to ty zdecydujesz, oczywiście na tyle, na ile bohaterowie ci pozwolą! Tylko uważaj, bo w bezkresnym lesie czai się Leszy. No i jeszcze banda stolemów, ale kto by się przejmował olbrzymami cztery razy większymi od człowieka. Tak czy inaczej, wiadomo jedno – topór wszystko zakończy.

Tytuł: Chąśba
Autor: Katarzyna Puzyńska
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data wydania: 9 listopada 2021
Liczba stron: 464
Oprawa: miękka
Format: 125×195mm
ISBN-13: 978-83-8234-318-2
Cena: 43 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Chąśba | Katarzyna Puzyńska


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.