Outpost 2
» Wieści » Promocja książki Papież i generał

Promocja książki Papież i generał

17-06-2016 23:32 | Aleksandra 'Jade Elenne' Wierzchowska

Promocja książki Papież i generał

20 czerwca (poniedziałek) o godz. 17:30 w Przystanku Historia przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie odbędzie się promocja książki Marka Millera Papież i generał. W spotkaniu udział wezmą: dr Paweł Ukielski, zastępca prezesa IPN, rysownik Przemysław Truściński, twórca ilustracji do książki, oraz Marek Miller, dziennikarz, twórca Laboratorium Reportażu, autor publikacji. Rozmowę poprowadzi Szymon Holcman, wydawca, krytyk i publicysta komiksowy.

Książka jest próbą rekonstrukcji tajemniczego, przełomowego spotkania Jana Pawła II i Wojciecha Jaruzelskiego na Wawelu w 1983 roku. Tekst został wzbogacony komiksowymi planszami autorstwa trzech rysowników: Jacka Frąsia, Krzysztofa Ostrowskiego i Przemysława Truścińskiego. Każdy prezentował świat PRL z jednej z trzech perspektyw: papieża, generała Jaruzelskiego i Marka Millera.

Prof. Andrzej Paczkowski tak opisuje publikację:

Choć nie jest to film, ma się wrażenie, że tekst pulsuje, dopowiada coś, co samymi słowami trudno wyrazić. Mistrzostwo mistrza reportażu, a Miller jest takim niewątpliwie, wyraża się w nowej, efektownej formie. W tym przypadku efektowny oznacza także efektywny, a więc skuteczny, w każdym razie przyciągający uwagę.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Przystanek Historia
Tagi: Przemysław Truściński | Narodowe Centrum Kultury | Narodowe Centrum Kultury | Rosikon Press


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.