» Próba kwiatów

Próba kwiatów

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Próba kwiatów
6.75
7.25
Ocena użytkowników
Średnia z 4 głosów
-
Twoja ocena
Próba kwiatów - Poltergeist patronem
Tytuł: Próba kwiatów (Trial of Flowers)
Autor: Jay Lake
Tłumaczenie: Robert Waliś
Wydawca: MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 6 maja 2011
Liczba stron: 488
Format: 125x195 mm
Cena: 39 zł

„Próba Kwiatów”, powieść napisana przez Jaya Lake’a, zdobywcę nagrody imienia Johna W. Campbella, umożliwia nam zwiedzanie Nieprzemijającego Miasta, w którym nocami strach mieszkańców wzbudzają dawno uśpieni bogowie, a armie najeźdźców ścigają się z nadciągającymi śniegami, by rozpocząć oblężenie murów. Tajemny mistrz Nieprzemijającego Miasta, a zarazem następca opustoszałego tronu, znika z zamkniętej komnaty, gdy miejska polityka obiera śmiercionośny kurs w obliczu starań o odbudowanie dawnego imperium.

Miejskie karły, zniekształcone za sprawą dzieciństwa spędzanego w ciasnych skrzyniach, są zaniepokojone. Bidżaz Karzeł, przywódca frakcji Zaszytych, zmaga się z prześladowaniami. Jason Zarządca, przyjaciel i uczeń zaginionego mistrza, stara się utrzymać równowagę pod nieobecność swojego przewodnika. Imago z Lockwood walczy o przywrócenie stanowiska Burmistrza, usiłując zawrócić Nieprzemijające Miasto z drogi wiodącej ku zniszczeniu.

Ta trójka musi wznieść się poza dzielące ich różnice, by zażegnać niebezpieczeństwo grożące Miastu. Oto dekadencka miejska fantastyka utrzymana w klimacie „Dworca Perdido”, „Miasta szaleńców i świętych” oraz „Akwaforty”. „Próba Kwiatów” pokazuje, dlaczego Jaya Lake’a uznaje się za jeden z największych talentów w dziedzinie literatury fantastycznej.
Tagi: Próba kwiatów | Jay Lake


Czytaj również

Próba kwiatów - Jay Lake
Męka kwiatów
- recenzja
Próba kwiatów - Jay Lake
Miasto, miasto i jeszcze raz Miasto
- recenzja
Próba kwiatów - Jay Lake
Jesień Nieprzemijającego Miasta
Wielka Księga Horroru
Ramsey Campbell: Głęboko

Komentarze


~Marek

Użytkownik niezarejestrowany
    konkurs
Ocena:
0
nagroda imienia Johna W. Campbella
07-06-2011 11:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.