» Wieści » Prequel Igrzysk śmierci wyjdzie w 2020

Prequel Igrzysk śmierci wyjdzie w 2020

15-07-2019 06:26 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Prequel Igrzysk śmierci wyjdzie w 2020

Wydawnictwo Media Rodzina poinformowało, że zakupiło prawa do wydania w Polsce prequela trylogii Igrzyska śmierci autorstwa Suzanne Collins. Tytuł książki jest póki co nieznany, a wiadomo tylko tyle, że trafi ona do sprzedaży w przyszłym roku.

Informacja prasowa:

Przypomnijmy – „Igrzyska śmierci” to trylogia opowiadająca o post-apokaliptycznym państwie Panem, gdzie co roku w drodze losowania wybiera się dzieci, które będą walczyć na arenie na śmierć i życie podczas transmitowanego na cały kraj reality show. Panem, choć jest wizją bliżej nieokreślonej przyszłości, niepokojąco przypomina teraźniejszość, w której nie liczy się prawda, ale popularność, zamiast odpowiedzialności na pierwszym miejscu stawiana jest rozrywka („Panem et circenses!”, czyli „Chleba i igrzysk!” krzyczeli starożytni Rzymianie, domagając się walk gladiatorów), a podsycane lęki i strach służą władzy do trzymania społeczeństwa w ryzach.

„Igrzyska…” to jednak nie tylko satyra na celebrycko-medialną rzeczywistość, to też uniwersalna opowieść o wytrwałości, poświęceniu, sile ducha i moralnych dylematach, z których na pierwszy plan zawsze wysuwa się jeden: czy cel uświęca środki?

Na świecie sprzedanych zostało ponad 100 mln egzemplarzy książek przetłumaczonych na ponad 50 języków. Na podstawie powieści powstały cztery filmy, z których każdy okazał się filmowym przebojem, a odgrywająca główną rolę Jennifer Lawrence zyskała status międzynarodowej gwiazdy.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Suzanne Collins | Igrzyska śmierci


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.