» Wieści » Pożegnanie z Expanse coraz bliżej

Pożegnanie z Expanse coraz bliżej

11-01-2022 10:34 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Pożegnanie z Expanse coraz bliżej

Jeszcze w tym miesiącu do sprzedaży trafi Upadek Lewiatana, ostatni tomu cyklu Expanse autorstwa Jamesa S.A. Corey'a. Premiera książki została zaplanowana na 26 stycznia, a ukaże się ona nakładem wydawnictwa Mag i zostanie objęta patronatem naszego serwisu – zachęcamy do zapoznania się z jej zapowiedzią.

Zapowiedź:

Najlepszy cykl science-fiction ostatniej dekady osiąga niesamowite zwieńczenie w dziewiątym, ostatnim tomie będącej laureatką nagrody Hugo space opery Jamesa S.A. Coreya, która zainspirowała serię Amazon Prime Original.


Zdobywca nagrody Hugo dla najlepszego cyklu.

Imperium lakońskie upadło, uwalniając 1300 układów spod rządów Winstona Duarte. Jednak starożytny wróg, który zabił budowniczych bram, obudził się i na nowo podjął wojnę przeciwko naszemu wszechświatowi.

W martwym układzie Ardo Elvi Okoye kieruje desperacją misją naukową mającą na celu zrozumienie tego, kim byli budowniczowie wrót i co ich zniszczyło, nawet jeśli ceną jest złamanie własnych zasad i narażenie na wpół obcych dzieci, na których barki spadł ciężar badań. Pośród zasiedlonych przez ludzkość gwiezdnych układów pułkownik Aliana Tanaka poluje na zaginioną córkę Duarte... oraz samego imperatora. A na Rosynancie James Holden i jego załoga walczą o zapewnienie ludzkości przyszłości pośród strzępów i odłamków tego, co nastało wcześniej.

Gdy niemal niewyobrażalne siły przygotowują się do wymazania całego ludzkiego życia, Holden i grupa niespodziewanych sojuszników odkrywają ostatnią, desperacką szansę na zjednoczenie całej ludzkości, która w razie wygranej obiecuje stworzenie potężnej galaktycznej cywilizacji wolnej od wojen, kłamstw i tajemnic.

Jednak cena zwycięstwa może być większa od kosztu przegranej.

Tytuł: Upadek Lewiatana
Cykl: Expanse
Tom: 9
Autor: James S.A. Corey
Wydawca: Mag
Data wydania: 26 stycznia 2022
Liczba stron: 49,90 zł
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788367023191
Cena: 544

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Expanse | Upadek Lewiatana


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.