» Wieści » Powrót do świata Pierwszego prawa

Powrót do świata Pierwszego prawa

29-11-2019 06:36 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Powrót do świata Pierwszego prawa

Dziś nakładem wydawnictwa Mag ukazały się wznowienie Czerwonej krainy Joe Abercrombiego i jego najnowsza powieść ze świata Pierwszego prawa, zatytułowana Szczypta nienawiści. Obie książki zostały objęte patronatem Poltergeista.

Opis książki:

Szczypta nienawiści – wprowadzająca grono nowych, zapadających w pamięć bohaterów – to początek zupełne nowej trylogii osadzonej w świecie Pierwszego Prawa. Nie będziecie się mogli oderwać od lektury.

Wojna. Polityka. Religia.

Nastała epoka obłędu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przemysłowe kominy wznoszą się ponad Aduą, świat wrze od nowych możliwości, ale stare waśnie bynajmniej nie poszły w zapomnienie.

Na spływającym krwią pograniczu Leo dan Brock próbuje zdobyć chwałę na polu bitwy i pokonać nękające Angland wojska Stoura Zmierzchuna. Liczy przy tym na pomoc korony, ale syn króla Jezala, nieudolny książę Orso, jest mistrzem w sztuce rozczarowywania ludzi.

Obracająca się na szczytach socjety Savine dan Glokta – znana inwestorka i córka człowieka budzącego największą grozę w całej Unii – chce wspiąć się na sam wierzchołek tej hałdy żużlu, jaką jest społeczeństwo, i nie zamierza przebierać w środkach. Kiedy jednak slumsy eksplodują gniewem, żadne pieniądze nie są w stanie go ugasić.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Nadciąga era maszyn – tyle że era magii nie zamierza odejść bez walki. Wspomagana przez Isern-i-Phail, obłąkaną góralkę, Rikke usiłuje zapanować nad błogosławieństwem – lub przekleństwem – długiego oka. Owszem, wizje przyszłości to piękna rzecz, ale dopóki nieomylna dłoń Pierwszego Wśród Magów wciąż pociąga za sznurki, trudno będzie tę przyszłość zmienić.

Tytuł: Szczypta nienawiści
Cykl: Pierwsze prawo
Autor: Joe Abercrombie
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Wydawca: Mag
Data wydania: Dzisiaj
Liczba stron: 746
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-66409-35-4
Cena: 49 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Joe Abercrombie


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.