Pamięć zwana imperium
» Wieści » Powieść Borunia znów w sprzedaży

Powieść Borunia znów w sprzedaży

26-01-2014 19:26 | Marcin 'Edgar Allan' Waincetel

Powieść Borunia znów w sprzedaży

W sprzedaży dostępna jest już powieść Ósmy krąg piekieł napisana przez Krzysztofa Borunia. Tytuł ukazał się w ramach kolekcji Archiwum polskiej fantastyki. Książka dostępna jest wyłącznie w księgarni Solarisnet.pl.

Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Krzysztof Boruń | Ósmy krąg piekieł | Solaris


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Exar
   
Ocena:
+1

Stara, dobra, polska fantastyka. Polecam serię rozpoczynającą się od Zagubiona przyszłość. Zupełnie inny klimat niż nowoczesne, amerykańskie SF...

27-01-2014 08:46
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Stara na pewno. Polska niewątpliwie. Ale "dobra" w stosunku do "8 kręgu" to jest ogromne nadużycie. To straszny potworek, klasy "Śmierci magów z Yara" Dębskiego.

27-01-2014 10:06
Exar
   
Ocena:
0

nie byłem precyzyjny. 8 kręgu nie czytałem a tylko Zagubioną przyszłość.... Dzięki za komentarz!

27-01-2014 10:25
olicom
   
Ocena:
0

To przykład klasycznego sf, styl na pewno bardzo się różni od dzisiejszej literatury gatunku, ale właśnie na tym polega jego urok. To tak jakby twierdzić, że Pan Tadeusz, czy Romeo i Julia w zasadzie nie różnią się fabułą od Harlekinów...  Powieść Borunia jest bardzo przyjemna, ale pewnie niektórych konserwatystów mierzi wizja roli religii w przyszłym stechnicyzowanym świecie, gdzie prym wiedzie nauka, stąd zapewne niepochlebne komentarze. Z dzisiejszej perspektywy widać, że prognozy autora zaczynają się powoli sprawdzać. Ciekawe jest też, że opinie wielu postaci z dzisiejszego - realnego świata nie wiele różnią się od postawy inkwizytora Muncha z "Ósmego kręgu...".

19-02-2014 11:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.