» Wieści » Powergraph wyda nową powieść Radka Raka wiosną

Powergraph wyda nową powieść Radka Raka wiosną

14-04-2022 10:29 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Powergraph wyda nową powieść Radka Raka wiosną

Wydawnictwo Powergraph zapowiedziało, że 18 maja ukaże się jego nakładem Agla. Alef, najnowsza powieść autorstwa nagrodzonego Nike Radka Raka (Baśń o wężowym sercu, Puste niebo) – zachęcamy do zapoznania się z zarysem fabuły książki.

Zapowiedź:

Agla to brawurowa historia przygodowa, ale też wnikliwa i wzruszająca powieść psychologiczna o dojrzewaniu i przemianie, o miłości i odkrywaniu swej cielesności, o zawiedzionych przyjaźniach, wykluczeniu i samotności, o odnajdywaniu siebie i stawaniu się człowiekiem w pełni znaczenia tego słowa.

Sofja Kluk jest osobą upartą, wygadaną i konsekwentnie dążącą do celu. Mieszka na uniwersytecie w mieście, w którym panują dziewiętnastowieczne porządki społeczne, sklepy bławatne z ulicy Krokodyli spotykają się z mrocznym Urzędem Bezpieczeństwa i tajemniczym Carem, a zawodowi zabójcy cieszą się szacunkiem i zaufaniem. Świat bohaterów podbija rozbuchana wizja przyrody, a koncepcja owadziego przeobrażenia, którą niesie Agla, ma w powieści niebagatelne znaczenie.

Radek Rak pisze sugestywnymi obrazami, działającymi na wyobraźnię. Tajemnicami i mrokiem, intertekstualnością i zmysłowością swojej literatury, wdziękiem Sofji i jej bezkompromisową cielesnością, dowcipem języka i okrucieństwem świata Agli autor uwodzi czytelnika w zupełnie nowej literackiej zabawie. Rak kreuje oryginalną i hipnotyzującą rzeczywistość, w której ostry niczym fotografia realizm sąsiaduje z okrutną baśnią.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

To powieść, od której nie sposób się oderwać – odważna, smakowita, seksowna i niepodobna do żadnej innej książki.

Tytuł: Agla. Alef
Autor: Radek Rak
Wydawca: Powergraph
Data wydania: 18 maja 2022
Liczba stron: 640
Oprawa: twarda
Format: 135 mm × 205 mm
ISBN-13: 978-83-6617-870-0
Cena: 59 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Agla. Alef | Radek Rak


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.