» Wieści » Pora na Śnieżycę

Pora na Śnieżycę

30-03-2020 21:53 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Pora na Śnieżycę

Do sprzedaży trafiła już Śnieżyca, nowe wydanie powieści cyberpunkowej Neala Stephensona, znanej wcześniej w Polsce pod tytułem Zamieć. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Mag oraz została objęta patronatem naszego serwisu.

Opis książki:

Co nadeszło po Internecie?


Wejdź do Metawersum, cyberprzestrzennego domu awatarów i demonów software’owych, w którym prawie wszystko jest możliwe. Najnowszą atrakcją Metawersum, od niedawna dostępną na Ulicy, jest cybernarkotyk znany pod nazwą „Śnieżycy”. Problem polega na tym, że Śnieżyca jest zarazem wirusem komputerowym… oraz czymś więcej. Zaraża nie sam awatar, lecz jego właściciela. Przecieka do Rzeczywistości.


A to bardzo zła wiadomość dla Hiro, niezależnego hakera i najlepszego fechmistrza Metawersum (sam napisał szermierczy software), oraz S.U., kuryjerki na deskorolce i wyszczekanej nastoletniej awanturnicy. Rzeczywistość była dla nich wystarczająco beznadziejna, zanim ktokolwiek zaczął w niej mieszać.
Śnieżyca łączy lingwistykę, religię, informatykę, politykę, filozofię, kryptografię i problem dostawy pizzy do domu w przykuwającą uwagę przygodową opowieść, która na złamanie karku pędzi wprost w szybko nadciągającą przyszłość.

Tytuł: Śnieżyca
Autor: Neal Stephenson
Tłumaczenie: Wojciech Szypuła
Wydawca: Mag
Data wydania: 27 marca 2020
Liczba stron: 458
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-66409-11-8
Cena: 45 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Neal Stephenson | Śnieżyca


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.