» Poliamoria space story

Poliamoria space story

Dodał: Radosław 'radomir' Czaja

Poliamoria space story
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Poliamoria space story
Cykl: Poliamoria
Tom: 1
Autor: Piotr Witold Lech
Wydawca: Stalker Books
Data wydania: marzec 2021
Liczba stron: 190
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788366280786
Cena: 39,99

Poliamoria to jedna z form konsensualnych związków otwartych. Znana od czasów hippisowskiej rewolucji obyczajowej lat 60-tych i 70-tych, przeżywa obecnie, szczególnie na Zachodzie, swoisty renesans. Poliamoria to miłości do kilku jednocześnie partnerów, przy czym wszyscy tworzący taki związek o sobie wiedzą i zgadzają się na jego zasady. Ważniejsza jest warstwa uczuciowa od fizycznej, szczerość oraz wierność w obrębie wieloosobowego układu. Charakterystyczne dla poliamorii idealnej jest tworzenie się tzw. „sieci poliamorycznej”, co stanowi ciekawy socjologicznie fenomen.

Piotra Witolda Lecha , jako autora fantastyki, zainteresowało abstrakcyjne pytanie: czy poliamoria byłaby możliwa z Obcymi? Odpowiedź wydała mu się twierdząca, ale jedynie przy założeniu słuszności panspermicznej wizji powstania życia. Jeżeli nie w całym Wszechświecie, to przynajmniej w niewielkim - jak na odległości kosmosu - obszarze Drogi Mlecznej.

W efekcie z oldskulowego opowiadania, napisanego dla żartu, zrodziła się kilkutomowa, przygodowa opowieść o kosmicznych poliamorystach i uniwersum przypominające w pewien sposób sagi Star Trek i Star Wars, na których wychowały się całe pokolenia fantastów

Źródło: Strona dystrybutora

Tagi: Poliamoria space story | Piotr Witold Lech | Poliamoria

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.