» Wieści » Podwójna porcja twórczości Margaret Atwood już w księgarniach

Podwójna porcja twórczości Margaret Atwood już w księgarniach

26-02-2020 06:42 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Podwójna porcja twórczości Margaret Atwood już w księgarniach

Dziś za sprawą wydawnictwa Wielka Litera do sprzedaży trafiły zarówno wznowienie Opowieści Podręcznej autorstwa Margaret Atwood, ale też jej najnowsza powieść, zatytułowana Testamenty.

Opis książki:

Najgłośniejsza powieść 2019 roku już w Polsce!

 

Margaret Atwood po ponad trzydziestu latach wraca do świata ze swojej najsłynniejszej powieści „Opowieść Podręcznej”. I to w jakim stylu! Za „Testamenty” pisarka zdobyła Nagrodę Bookera.

 

Zawsze mówiłam „nie”, gdy proszono mnie o napisanie drugiej części. Ale jako że zaczęliśmy zbliżać się do Gileadu, zamiast się od niego oddalać, ponownie to przemyślałam – powiedziała autorka w dniu premiery.

 

Od wydarzeń przedstawionych w „Opowieści Podręcznej” minęło piętnaście lat. Sytuacja Republiki jest dramatyczna. Brakuje jedzenia, na świat przychodzą zdeformowane, słabe dzieci, umierają też Podręczne, czyli niewolnice, których zadaniem jest rodzić. W tym kraju przemocy żyją obok siebie Ciotka Lidia, surowa i okrutna funkcjonariuszka Gileadu oraz młodziutka Agnes, przygotowywana do roli Podręcznej. Ich losy obserwuje z jak dotąd bezpiecznego dystansu Daisy, nastolatka mieszkająca w Kanadzie. Jaki los spotka mieszkańców Gileadu? A raczej jaki los czeka świat, w którym powstał Gilead?

Tytuł: Testamenty
Cykl: Opowieść Podręcznej
Autor: Margaret Atwood
Tłumaczenie: Paweł Lipszyc
Wydawca: Wielka Litera
Data wydania: Dzisiaj
Liczba stron: 464
Format: 135×205mm
ISBN-13: 978-83-80324-29-9
Cena: 39,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Opowieść podręcznej | Testamenty | Margaret Atwood


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.