» Wieści » Płomień Magdaleny Salik nagrodzony

Płomień Magdaleny Salik nagrodzony

20-09-2022 20:53 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Płomień Magdaleny Salik nagrodzony

Płomień, wydana przez Powergraph we wrześniu 2021 roku powieść science fiction autorstwa Magdaleny Salik, otrzymała Nagrodę Literacką im. Jerzego Żuławskiego za najlepszą powieść w tegorocznej edycji konkursu. Z kolei Jan Maszczyszyn i Michał Cetnarowski otrzymali wyróżnienia za, kolejno, Chronometrus oraz Gnozę.

Opis książki:

Naukowcy szykują się do największej z dotychczasowych misji ludzkości. W kosmosie, całkiem blisko jak na jego skalę, odkryto nadającą się do zamieszkania Drugą Ziemię. Co może zjednoczyć podzieloną ludzkość? Rozwiązaniem wydaje się nowy prometejski mit: ogólnoświatowy projekt wyprawy międzygwiezdnej do zbadania pokrytego lodem globu.

Za przygotowania „Płomienia” do startu odpowiada charyzmatyczny astrofizyk i inżynier technologii kosmicznych. Pozyskuje do projektu uzdolnioną psycholożkę moralności, która będzie odpowiadać za etyczne aspekty przedsięwzięcia. Dokąd zaprowadzi parę naukowców ich romans bez śladu cyfrowego? Czy mapowanie mózgu pilotów uczestniczących w misji okaże się sukcesem i przed jakimi dylematami z tym związanymi stanie ludzkość?

W powieści Magdaleny Salik zderzenie rzeczywistości alternatywnej z niespełnionymi ludzkimi aspiracjami prowadzi do absolutnie zaskakującego finału. Płomień zapewni czytelniczą satysfakcję zarówno fanom Stanisława Lema, jak i widzom serialu Westworld.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tytuł: Płomień
Autor: Magdalena Salik
Wydawca: Powergraph
Data wydania: 10 września 2021
Liczba stron: 352
Oprawa: twarda
Format: 135x205 mm
ISBN-13: 978-83-66178-56-4
Cena: 42,00 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Płomień | Magdalena Salik | Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.