» Piter. Wojna

Piter. Wojna

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Piter. Wojna
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Piter. Wojna - Poltergeist patronem
Tytuł: Piter. Wojna
Cykl: Piter
Tom: 2
Autor: Szymun Wroczek
Tłumaczenie: Patrycja Zarawska
Wydawca: Insignis
Data wydania: 18 kwietnia 2018
Liczba stron: 600
Format: 140x210 mm
Seria wydawnicza: Uniwersum Metro 2035
ISBN-13: 978-83-65743-89-3
Cena: 39 zł

Pierwsza książka nowego cyklu Uniwersum Metro 2035, gałęzi Uniwersum Metro 2033; oba wywodzą się z kultowej postapokaliptycznej powieści Dmitrija Glukhovsky’egoMetro 2033.

Piter. Wojna to niewiarygodne przygody Ubera, marzyciela i romantyka, który przez dwadzieścia lat wegetacji w metrze nie utracił wiary w sprawiedliwość i lepszy świat. Więcej: jest nadal gotów walczyć o swoje idee do ostatniej kropli krwi.

Drobne potyczki między ugrupowaniami kontrolującymi poszczególne stacje petersburskiego metra przerodziły się w regularną wojnę, której zwycięzca zapanuje nad całym Wielkim Metrem. Problem w tym, że nie można założyć, iż górę wezmą w niej ludzie. Dwie dekady po zrzuceniu głowic atomowych okazały się wystarczająco długim czasem, by w ruinach miasta powstało nowe, więcej niż rozumne życie, które też pragnie zająć miejsce pod niebem i pod ziemią.

Uber i jego przyjaciele, odcięci od rodzimych stacji, będą musieli przedostać się do domu, wychodząc na powierzchnię. Nie mogą zginąć w ruinach miasta, inaczej nikt nie opowie o tym, kto lub co kryje się pod kopułą soboru św. Izaaka.

***

Ostatnia wojna starła z powierzchni ziemi miasta i kraje, unicestwiła całe narody i zapędziła garstki ocalałych do katakumb i bunkrów. Przez dwie dekady czepiali się życia pod ziemią, pozbawieni nadziei i odwagi, by wrócić na powierzchnię; o ich walce napisano dziesiątki książek, które ukazały się w Uniwersum Metro 2033, znanym na całym świecie, kultowym postapokaliptycznym cyklu.

Ale w roku 2035 wszystko się zmieni. Nadejdzie czas, by wyjść z labiryntów metra. By wstać z kolan i znów spojrzeć w niebo. By chwycić za broń i odbić świat, który niegdyś należał do człowieka. Nie da się tego zrobić w pojedynkę. Trzeba się zjednoczyć – albo zginąć na zawsze w mrokach historii.

***

Powieść Piter Szymuna Wroczka była kamieniem milowym i jednym z pierwszych tytułów Uniwersum Metro 2033. Wroczek jak nikt inny potrafi wykreować atmosferę postapo i tchnąć życie w swoich bohaterów. Tylko Piterem. Wojną, tylko piórem Wroczka mogliśmy otworzyć ten nowy ambitny projekt – Uniwersum Metro 2035!

Dmitry Glukhovsky

Tagi: Piter. Wojna | Szymun Wroczek


Czytaj również

Piter
Postapokaliptyczny hamburger
- recenzja
Piter - Szymun Wroczek
Kolejne miasto, kolejna stacja
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Exar
   
Ocena:
0
W pierwszym zdaniu opisu jest "Pierwsza książka nowego cyklu..", a powyżej jest "Tom: 2". Czy ktoś wie, czy to jest faktycznie drugi tom?
20-04-2021 07:01
gower
   
Ocena:
0

@Exar
To zależy, jak patrzysz. To jest w ogóle pierwsza powieść wchodząca w skład Uniwersum Metro 2035, natomiast Szymun Wroczek napisał wcześniej książkę Piter, jeszcze w Metro 2033.

20-04-2021 13:50
Tiszka
   
Ocena:
0

Przy czym smutna sprawa jest taka, że pierwszy "Piter" był przeraźliwie słabą książką (serio), drugą część autor  napisał 8 lat później i jest stanowczo lepsza - ale nie da się czytać ich oddzielnie, "Wojna" to bezpośrednia kontynuacja, podejmuje akcję w momencie, w którym ta była przerwana w "Piterze".  

20-04-2021 15:02
Exar
   
Ocena:
0
No spoko, czyli podsumowując, najpierw mam się przemęczyć z Piterem z M2033 a dopiero potem to?
20-04-2021 20:44
Tiszka
   
Ocena:
0

@Exar: Jup, dokładnie tak. 

22-04-2021 12:18

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.