» Pierwszy Róg

Pierwszy Róg

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Pierwszy Róg
9.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Pierwszy Róg
Cykl: Tajemnica Askiru
Tom: 1
Autor: Richard Schwartz
Tłumaczenie: Agnieszka Hofmann
Wydawca: Initium
Data wydania: 20 kwietnia 2018
Liczba stron: 464
Format: 125×195mm
ISBN-13: 978-83-62577-68-2
Cena: 49,90 zł

Gdy próg gospody na krańcu świata przekraczają wędrowcy, by schronić się przed zamiecią, nic nie wskazuje na to, że wkrótce będą musieli stawić czoła hordom zła…

Zasypana śniegiem gospoda na przełęczy ściętych lodem gór na dalekiej Północy. I garstka podróżnych, uwięzionych tu przez mróz i zawieję. Ciepły zajazd Pod Głowomłotem wydaje się dobrym miejscem na przetrwanie burzy śnieżnej, lecz wśród gości szybko pojawiają się pierwsze konflikty. Jest tu grupka żołdaków, którzy bez skrępowania obłapiają córki karczmarza; jest Havald, zmęczony życiem wojownik, który pragnie już tylko spokoju; jest Leandra, władająca magią elfka, która próbuje przekonać wojaka do udziału w pewnej misji. Atmosfera zagęszcza się, gdy jeden z parobków pada ofiarą brutalnego mordu. Odcięta od świata gospoda kryje wiele tajemnic, a nie każdy wędrowiec jest tym, za kogo się podaje. Gdzieś czai się bestia… Trop wiedzie do legendarnego Królestwa Askiru.

Lepka, duszna atmosfera, znakomite dialogi i fenomenalnie wykreowani bohaterowie to tylko przedsmak monumentalnego eposu o walce z przepotężnym Imperium Thalaku.

„Pierwszy Róg” to fenomenalny debiut Richarda Schwartza, inicjujący wielotomowy cykl w nurcie high fantasy, który sprzedał się w kilkusettysięcznym nakładzie i zafascynował rzesze czytelników na całym świecie.

Tagi: Pierwszy Róg | Richard Schwartz | Tajemnica Askiru


Czytaj również

Oko Pustyni
- fragment

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.