» Piekło i szpada

Piekło i szpada

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Piekło i szpada
7.50
7.16
Ocena użytkowników
Średnia z 16 głosów
-
Twoja ocena
Piekło i szpada - Poltergeist patronem
Tytuł: Piekło i szpada
Cykl: Piekło i szpada
Tom: 2
Autor: Feliks W. Kres
Wydawca: Fabryka Słów
Miejsce wydania: Lublin
Data wydania: styczeń 2006
Liczba stron: 528
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195 mm
Seria wydawnicza: Bestsellery polskiej fantastyki
ISBN-10: 83-89011-76-X
Cena: 29,99 zł

Czasy Mroków w Królestwach Zjednoczonych minęły, ale zło zaklęte w tajemniczych klejnotach czai się nadal, gotowe powrócić na każde wezwanie ciemnych mocy. Wszystko zależy od tego, w czyich rękach znajdą się Rubiny Przeznaczenia.

To tylko jeden z rozlicznych wątków stworzonych przez Feliksa W. Kresa w Piekle i szpadzie. Spotkasz tu galerię niezwykłych postaci, czasem okrutnych, próbujących przejąć władzę nad światem, czasem zagubionych, cierpiących z powodu nieszczęśliwej, tragicznej miłości. Nad wszystkimi unosi się groźba lodowej magii i wszechpotężna Egaheer, która wcielając się w rozmaite istoty staje się władczynią życia i śmierci. Są też zwykli śmiertelnicy. Zagrożeni pradawną klątwą gotowi są zawierzyć Szatanowi by ocalić swój los. Czy wśród nich znajdzie się odważny, który stanie naprzeciw złych mocy?

Barwne postacie, mroczny klimat opowieści oraz zawiłe intrygi i tempo akcji stworzone przez Feliksa W. Kresa przywodzą na myśl dumasowskie historie spod znaku płaszcza i szpady. Legendy, prastare klątwy i nieziemskie istoty, przedstawione w książce, sprawiają jednak, że bliżej jej do powieści grozy niż do historii awanturniczo - przygodowej. Autor kreśli przed nami obraz skomplikowanego świata, w którym piekielne moce próbują zawładnąć bohaterami.

Kiedy wkroczysz w ten niesamowity świat, musisz uważać by nie zawładnęły również tobą!

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.