» Wieści » Piąta pora roku za 3 tygodnie

Piąta pora roku za 3 tygodnie

03-11-2016 11:40 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Piąta pora roku za 3 tygodnie

23 listopada nakładem wydawnictwa SQN ukaże się nagrodzona Hugo książka N.K. Jemisin pt. Piąta pora roku, opowiadająca o podróży matki poszukującej porwanej córki przez postapokaliptyczny świat. Powieść zostanie objęta patronatem Poltergeista.

Opis książki:

Spokój Bezruchu – rozległego kontynentu – został nagle zakłócony. Oto ziemię przecięła szczelina, która sięgnęła najgłębszych jej pokładów, a w powietrze wystrzeliła chmura pyłu, która wkrótce przykryje niebo na całe lata. Bezruch stoi u progu wojny, nie o terytorium, ale o źródła wody, światła i pożywienia. Tak właśnie kończą się światy. Tak kończy się i ten. Znowu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Essun, z pozoru zwyczajną kobietę żyjącą w jednym z małych miast, nie porusza zagłada świata. Ma inne problemy. Jej syn został brutalnie zamordowany, a córka porwana. Obie zbrodnie popełnił mąż Essun. Pogrążona w żałobie, rozdzierana rozpaczą, ale pchana nadzieją matka będzie musiała przebyć dogorywającą ziemię. Bez słońca, czystej wody i zaopatrzenia. Losy świata są jej najmniejszym zmartwieniem. Sama jest zdolna dokonać jego zniszczenia, jeśli tylko będzie to konieczne, by odzyskać córkę.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: N.K. Jemisin | Piąta pora roku


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.