» Pani na Czachticach

Pani na Czachticach

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Pani na Czachticach
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Pani na Czachticach
Autor: Jožo Nižnánsky
Tłumaczenie: Cecylia Dmochowska
Wydawca: Książnica
Miejsce wydania: Wrocław
Data wydania: 10 stycznia 2011
Liczba stron: 624
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 155 x 230 mm
ISBN-13: 978-83-245-7910-5
Cena: 44,90 zł

Elżbieta Batorówna (1560-1614) pochodziła z arystokratycznej rodziny obciążonej genetycznym obłędem – wśród jej przodków i krewnych byli schizofrenicy, zboczeńcy i sadyści. Już jako mała dziewczynka uwielbiała przyglądać się egzekucjom.

Gdy dorosła, jej sadyzm budził grozę – torturowanie służby, łapanych w okolicy Cyganów, przestępców czy przypadkowych osób sprawiało jej ogromną przyjemność, a zamek w Czachticach każdy rozsądny człowiek omijał z daleka. Ale prawdziwy horror zaczął się, gdy Batorówna uwierzyła, że wieczną młodość zapewnia codzienna kąpiel w krwi wytoczonej z dziewic. Przez ponad dwadzieścia lat polowała na młode dziewczęta, które ginęły w jej zamku podczas strasznych tortur.
Tagi: Jožo Nižnánsky | Pani na Czachticach

Komentarze


~Futrzak

Użytkownik niezarejestrowany
    nie dajcie sie nabrac
Ocena:
0
Ta ksiazka to szmira jakich malo, przebrnalem przez pierwsze 200 stron i odlozylem na polke, szkoda zycia na tak slabe ksiazki. Dla niezorientowanych - jest to zebrane wydanie powiesci ukazujacej sie w odcinkach w gazecie; dzis mozna by to umiescic w Fakcie lub innym SE. Omijac z daleka.
16-01-2011 19:24
MaTilda
   
Ocena:
0
To jest jedna z najgorzej napisanych powieści historycznych, jakie czytałam. Ciężka narracja, akcja się ślimaczy, koszmarne wielosłowie i fatalny język. Plus spapranie naprawdę dobrych motywów... złe, bardzo złe.
08-04-2011 12:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.