» Wieści » Ostatni bohater – powieść ze Świata Dysku zostanie wznowiona latem

Ostatni bohater – powieść ze Świata Dysku zostanie wznowiona latem

|

Ostatni bohater – powieść ze Świata Dysku zostanie wznowiona latem

22 sierpnia za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka do sprzedaży trafi nowe wydanie Ostatniego bohatera, książki z kultowego cyklu Świat Dysku autorstwa Terry'ego Pratchetta, w której pojawiają się między innymi Rincewind, Marchewa oraz Cohen Barbarzyńca – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią powieści!

Zapowiedź:

„Ostatni bohater” powraca w nowej okładce.

Stał się legendą za życia. Wciąż pamięta wspaniałe dni niezwykłych przygód. Pamięta czasy, gdy bohater nie musiał się martwić o ogrodzenia, prawników i cywilizację. Pamięta też czasy, kiedy ludzie nie krytykowali zabijania smoków. Dzisiaj za to nie zawsze pamięta, gdzie odłożył swoje zęby… I wcale mu się to nie podoba. Teraz więc, ze swym starożytnym mieczem, nową laską i starymi przyjaciółmi – prawdę mówiąc, bardzo starymi – Cohen Barbarzyńca wyrusza w ostatnią misję. Zamierza wspiąć się na najwyższą górę Świata Dysku i spotkać swoich bogów. Nie podoba mu się, że pozwalają ludziom starzeć się i umierać.

Terry Pratchett (1948–2015) – miłośnik czarnych kapeluszy i orangutanów, astronom amator, prekursor budowania internetowych fandomów, a także kultowy pisarz i twórca jednej z najsłynniejszych fantastycznych krain – Świata Dysku. Debiutował w gazetce szkolnej w wieku 14 lat, a pierwszą powieść, „Dywan”, opublikował w 1971 roku. Dekadę później wydał „Kolor magii”, od którego zaczął pisanie swojej najsłynniejszej serii. Przyniosła mu ona nie tylko światową sławę, ale i masę nagród oraz tytuł sir. Zmarł w 2015 roku w wieku sześćdziesięciu sześciu lat.

Tytuł: Ostatni bohater
Cykl: Świat Dysku
Autor: Terry Pratchett
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Autor ilustracji: Paul Kidby
Wydawca: Prószyński i S-ka
Data wydania: 22 sierpnia 2024
Liczba stron: 176
Oprawa: miękka
Format: 237 x 280 mm
ISBN-13: 978-83-8352-373-6
Cena: 119,99 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Oficjalna strona wydawnictwa Prószyński i S-ka
Tagi: Ostatni bohater | Terry Pratchett | Świat Dysku


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.