» Oryks i Derkacz

Oryks i Derkacz

Dodał: Marcin 'lemon' Łukasiewicz

Oryks i Derkacz
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Oryks i Derkacz (Oryx and Crake)
Autor: Margaret Atwood
Tłumaczenie: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 2004
Liczba stron: 338
Oprawa: miękka
Seria wydawnicza: Kameleon
ISBN-10: 83-7298-500-6

Akcja słynnej powieści Margaret Atwood, Opowieść podręcznej, rozgrywa się w przyszłości. W nowej książce pisarki, Oryks i Derkacz przyszłość się zmieniła. Na gorsze.

Narrator poruszającego dzieła kanadyjskiej autorki nazywa siebie Yeti. Śpi na drzewie, nosi stare prześcieradło i opłakuje stratę ukochanej Oryks oraz najlepszego przyjaciela, Derkacza. Powoli umiera z głodu. Żywności poszukuje na pustkowiu, gdzie mnożą się owady, zaś świniony i wilksy plądrują plebsopolie, w których niegdyś żyli zwykli ludzie, oraz w Kompleksach dla ponadprzeciętnych. Gdy usiłuje zrozumieć, co się zdarzyło, musi sięgać pamięcią do wydarzeń sprzed dziesiątków lat. Dlaczego świat nagle rozpadł się na kawałki? Czemu pozostały tylko wspomnienia? Yeti towarzyszą jedynie zielonookie Dzieci Derkacza, dla których jest dziwacznym potworem. Żeby zrozumieć, musi udać się w podwójną podróż: we własną przeszłość i do supernowoczesnej kopuły Derkacza, gdzie zrodziła się zagłada dla świata.

Z ogromną przenikliwością i czarnym poczuciem humoru Margaret Atwood roztacza przed nami perspektywę ponurej i smutnej przyszłości, dziwacznego świata, którego mieszkańców pamiętamy długo po zakończeniu lektury. Oto Margaret Atwood w najlepszej formie.
Tagi: Oryks i Derkacz | Margaret Atwood


Czytaj również

Oryks i Derkacz
Biologiczna dystopia
- recenzja
MaddAddam
Światełko nadziei po zagładzie
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.