» Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu

Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu - Poltergeist patronem
Tytuł: Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu
Cykl: Saga o Zielonych Kościach
Autor: Fonda Lee
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Wydawca: Mag
Data wydania: 8 listopada 2023
Liczba stron: 224
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-67793-37-7
Cena: 39 zł


Fonda Lee wraca do świata popularnej Sagi o zielonych kościach w czterech prequelowych opowiadaniach, opowiadających o młodych latach członków rodzin Kaulów i Aytów, a także w nowej, niezależnej noweli.


Czarownica i jej przyjaciółka. Nim Ayt Mada została bezlitosną filar klanu Góra, była sierotą, która nie miała w szkole żadnych przyjaciół poza Aun Ure, nastoletnią dziewczyną, której wszyscy bali się jako sławnej skrytobójczyni, choć marzyła tylko o prostym życiu.


Nie tylko krew. Nim Kaul Lan został dziedzicem klanu Bez Szczytów, rzucił swemu dziadkowi, klanowemu patriarsze, wyzwanie, by ocalić chłopca, który stracił wszystko.


Lepsze niż jadeit. Nim Kaul Hilo i Maik Wen wzięli ślub, były młodą parą zmagającą się z wieloma przeciwieństwami – członek najpotężniejszej w klanie rodziny zielonych kości i kamiennooka dziewczyna z rodziny, która okryła się hańbą


Wnuczka kormoran. Nim Kaul Shae opuściła Kekon, by po kilku latach na niego wrócić, była ulubienicą dziadka... a także śmiałą informatorką zagranicznego wywiadu.


Szlifierz z Janloonu. Pulo Oritono jest zwykłym uczniem szlifierza, marzącym o zdobyciu klanowego patronatu i otworzeniu własnego interesu. Jego plany są jednak zagrożone, ponieważ z warsztatu, w którym pracuje, skradziono bezcenną jadeitową broń. Pulo ma trzy dni na to, by znaleźć złodzieja, odzyskać jadeit i zwrócić go osobie, do której należy, jeśli chce uratować swe perspektywy, bliskich sobie ludzi, a nawet własne życie. Ta desperacka misja zaprowadzi go do starych porachunków i głębokiej korupcji, sprawiając, że zwątpi we wszystko, co – jak mu się zdawało – wiedział.


Tagi: Okruchy jadeitu. Szlifierz z Janloonu | Fonda Lee | Saga o Zielonych Kościach

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.