» Okręt Rzymu

Okręt Rzymu

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Okręt Rzymu
8
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Okręt Rzymu (Ship of Rome)
Cykl: Władcy mórz
Tom: 1
Autor: John Stack
Tłumaczenie: Marta Dziurosz
Wydawca: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 21 września 2010
Liczba stron: 336
Oprawa: twarda z obwolutą
Format: 150x225 mm
ISBN-13: 978-83-7510-534-6
Cena: 35,90 zł

Pierwszy tom cyklu Władcy mórz, powieści historycznej z czasów starożytnego Rzymu. III w. p.n.e., początki pierwszej wojny punickiej. Aquila, rzymska galera, patroluje wody wokół Sycylii, polując na piratów. Zamiast piratów z mgły wyłania się kartagińska flota zmierzająca ku Sycylii. Dzięki kunsztowi kapitana Atticusa i bohaterstwu legionistów centuriona Septimusa Aquila dociera z ostrzeżeniem przed inwazją… W przygotowaniu tom drugi – Kapitan Rzymu.

John Stack ma 36 lat i mieszka niedaleko Rochestown z żoną Adrienne, siedmioletnią córką Zoe oraz dwuletnimi bliźniakami o imionach Amy i Andrew. Już w dzieciństwie, dzięki ojcu, interesował się historią wojskowości. Ukończył jednak studia z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem i dopiero w marcu 2007 roku na dobre zainteresował się wojnami punickimi – i to tak bardzo, że wkrótce mężczyzna, który nigdy dotąd nie napisał tekstu dłuższego niż esej, zaczął pisać o nich powieść.

Okręt Rzymu jest pierwszą powieścią trylogii, do której prawa wydawnicze uzyskał Harper Collins, zatytułowanej Władcy morza. Jest to cykl powieści historycznych, rozgrywających się w latach 264–201 przed naszą erą, w czasie wojen punickich, które rodząca się marynarka rzymska toczyła przeciwko Imperium Kartagińskiemu.
Tagi: John Stack | Okręt Rzymu | Władcy morza | Władcy mórz


Czytaj również

Okręt Rzymu
Navigare necesse est…
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.