» Wieści » Okładka i opis Wojny makowej

Okładka i opis Wojny makowej

13-01-2020 10:30 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Okładka i opis Wojny makowej

Wydawnictwo Fabryka Słów zaprezentowało okładkę i opis nominowanej m.in. do Nebuli oraz World Fantasy Award za 2018 rok powieści fantastycznej Wojna makowa autorstwa Rebekki F. Kuang. Powieść ma trafić do sprzedaży w lutym bieżącego roku.

Zapowiedź:

Kiedy jesteś sierotą wojenną świat ma dla ciebie głównie pogardę, odrzucenie, brutalność i ból. Czasem, jeśli akurat masz szczęście, obojętność. Jeśli natomiast do tego jesteś dziewczynką, szczęście ma twoja przybrana rodzina. Zawsze może ubić interes i sprzedać cię na żonę jakiemuś zamożnemu staruchowi.

Rin doświadczyła tego wszystkiego. Jest nikim, jej życie nie ma dla nikogo żadnego znaczenia, nikogo też nie obchodzi jej los. Jeśli chce wydostać się z rynsztoka, w którym się wychowała, ma tylko dwie drogi. Pierwsza wiedzie przez łóżko obmierzłego starca. Druga, przez bramę Akademii Sinegradzkiej – elitarnej szkoły wojskowej. Aby podążyć tą drugą drogą, Rin zrobi wszystko, co tylko leży w ludzkiej mocy. A nawet więcej.

To nie jest historia o potędze nauki, sile przyjaźni czy starciach wielkiej magii.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

To jest historia o kołach czasu, które nieustępliwie i bezlitośnie mielą ludzkie losy. I o dziewczynie, która zniszczyła cały mechanizm. Kamieniem, bo na miecz była za biedna.

Tytuł: Wojna makowa
Autor: Rebecca F. Kuang
Wydawca: Fabryka Słów
Data wydania: luty 2020

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Fabryka Słów
Tagi: Wojna makowa


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.