» Ogrody księżyca

Ogrody księżyca

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Tytuł: Ogrody księżyca (Gardens of the Moon)
Cykl: Malazańska Księga Poległych
Tom: 1
Autor: Steven Erikson
Wydawca: Wydawnictwo Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 2000
Liczba stron: 604
Oprawa: miękka
Format: 125 x 195 mm
ISBN-10: 83-87968-36-6
Cena: 35,00 zł

Krwawa i wyczerpująca wojna trwa już dwanaście lat. Rządzone twardą ręką Imperium Malazańskie podbija jedno Wolne Miasto po drugim. Jego niezwyciężone legiony, prowadzone przez potężnych czarodziejów, prą coraz dalej na południe - w kierunku legendarnego Darudżystanu.

Tam rozegra się ostatni akt dramatu. W eksplozji czarów z Malazańczykami zetrze się sam Anomander Rake, najpotężniejszy z żyjących magów, władca latającej fortecy Odprysk Księżyca.

Wcześniej jednak na ulicach metropolii dojdzie do zaciekłych zmagań. Imperialni Podpalacze Mostów - elitarna jednostka cesarzowej Laseen - rzuca wyzwanie zabójcom Rake'a i ich sprzymierzeńcom.

Komentarze

string(15) ""

Lukas_Nightmare
   
Ocena:
0
Na dzień dobry wpadamy w wir wydarzeń w ogromnym świecie z całą jego złożonością szczerze mówiąc przed 100 - 200 str. można czuć się zagubionym i dobrze jest się wspomagać spisem postaci itp. bo autor nie da na chwili na odpoczynek, lecz nie zmienia to faktu , że fabuła książki jest świetna nie raz zaskakuje pojawiające się w niej postacie na długo zapadają w pamięć. Książka bardzo dobra choć należy ją raczej traktować jako prolog do "Malazańskiej księgi poległych"
02-04-2011 22:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.