» Wieści » Nowe książki Swanwicka i McDonalda już w księgarniach

Nowe książki Swanwicka i McDonalda już w księgarniach

21-01-2023 11:34 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowe książki Swanwicka i McDonalda już w księgarniach

20 stycznia nakładem wydawnictwa Mag ukazały się dwie kolejne pozycje z serii Artefakty: Droga bez znaczenia / Ekspres Ares autorstwa Iana McDonalda, a także Próżniowe kwiaty / Stacje przypływu / Opowiadania najlepsze Michaela Swanwicka. Oba tytuły zostały objęte patronatem Poltergeista – zachęcamy do zapoznania się z nich notami wydawniczymi.

Opisy książek:

Droga bez znaczenia

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

To wszystko zaczęło się trzydzieści lat temu na Marsie, od zielonej osoby. I zanim dobiegło końca, miasteczko Droga Bez Znaczenia przeżyło wszystkie wyobrażalne anomalie, począwszy od Objazdowej Edukacyjno-Rozrywkowej Ekstrawagancji Adama Blacka (z prawdziwym aniołem w klatce do kompletu) aż po Niesamowity Powietrzny Bazar Tatterdemalionów. Jego mieszkańcy stanowili pełen przekrój osobowości, od doktora Alimantanda, założyciela miasteczka i lokalnego geniusza, przez Babuszkę, bezpłodną staruszkę, która po prostu chciała mieć własne dziecko, wyhodowane w słoju na przetwory, przez Rajendrę Dasa, włóczęgę i gundę, mającego magiczną rękę do maszyn, aż po braci Gallacellich, identyczne trojaczki, które zakochały się – i poślubiły – tę samą kobietę.

Ekspres Ares

Akcja tej powieści rozgrywa się w kalejdoskopowej przyszłości Drogi Bez Znaczenia - na Marsie po terraformacji, gdzie termojądrowe lokomotywy kursują po sieci torów będącej planetarnym krwiobiegiem, a sztuczne inteligencje miliardy razy na sekundę rekonfigurują rzeczywistość. Pewna młoda kobieta, Sweetness Octave Glorious-Honeybun Asiim Maszynistka XII staje się osobą, od której zależy przyszłość -- lub przyszłości -- Marsa. Dzieje się tu z przytupem, awanturniczo, zabawnie, autor pożycza sobie Marsa Raya Bradbury'ego oraz nowsze, terraformowane Marsy Kima Stanleya Robinsona i Grega Beara, aby spleść z nich szaloną fantastykę połączoną z realizmem magicznym, pełną dziwacznych filozofii, niesamowitych, niespodziewanych pomysłów oraz wielkich jak miasta pociągów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tytuł: Droga bez znaczenia / Ekspres Ares
Autor: Ian McDonald
Tłumaczenie: Wojciech Próchniewicz
Wydawca: Mag
Data wydania: 20 stycznia 2023
Liczba stron: 800
Oprawa: twarda
Seria wydawnicza: Artefakty
ISBN-13: 9788367353298
Cena: 89 zł

 

Wyjątkowa książka, będąca przeglądem niezwykłej kariery mistrza opowieści Michaela Swanwicka. Zawiera dwie powieści (Próżniowe kwiaty i Stacje przypływu) oraz wybór opowiadań obejmujących prawie ćwierć wieku. We wszystkich tekstach widać jego dalekosiężną i żywą wyobraźnię, jedną z najwybitniejszych we współczesnej literaturze. Od najtwardszej fantastyki naukowej po najczystszą fantasy, od otuchy po rozpacz, wszystko tu skrzy się literackim talentem.


Na kartach tej książki czci się Janis Joplin jak boginię, nastolatki schodzą w dół po brzegu świata, zombiaki stają się produktem, mściwy facet goni magika po powierzchni świerszcza wielkości planety, Vermont atakują dinozaury, z Nowego Jorku kursuje pociąg do piekła, a dwaj sympatyczni postutopijni hochsztaplerzy, Darger i Demobil szukają szczęścia w Labiryncie Buckingham.

Tytuł: Próżniowe kwiaty / Stacje przypływu / Opowiadania najlepsze
Autor: Michael Swanwick
Wydawca: Mag
Data wydania: 20 stycznia 2023
Liczba stron: 1020
Oprawa: twarda
Seria wydawnicza: Artefakty
ISBN-13: 9788367353304
Cena: 99 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Próżniowe kwiaty / Stacje przypływu / Opowiadania najlepsze | Droga bez znaczenia / Ekspres Ares


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.