» Wieści » Nowe historie grozy od Maga już w sprzedaży

Nowe historie grozy od Maga już w sprzedaży

28-01-2023 20:18 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowe historie grozy od Maga już w sprzedaży

W księgarniach możemy już znaleźć dwie kolejne pozycje należące do Serii grozy od wydawnictwa Mag: Domy na dnie morza autorstwa Caitlin R. Kiernan, a także Potwory północnoamerykańskich jezior od Nathana Ballingrunda – zachęcamy do zapoznania się z ich notami wydawniczymi.

Noty wydawnicze:

Odkąd H.P. Lovecraft zaprosił kolegów, takich jak Frank Belknap Long i Robert Bloch (między innymi), żeby przyłączyli się do tworzenia "Mitologii Cthulhu" (pod wymyśloną przez niego mniej znaną nazwą "Yog-Sothery), dziesiątki autorów z różnym skutkiem próbowało swoich sił w tkaniu tego ogromnego gobelinu. Niektórzy, jak wówczas nastoletni Ramsey Campbell, wykorzystał fikcyjne uniwersum jako punkt wyjścia do własnej kariery i znalazł przy tym swój własny pisarski styl. Inni, jak Stephen King i Neil Gaiman, zrobili to samo w szczycie swoich karier, składając hołd autorowi, który był dla nich tak wielką inspiracją. Ale nikt,  absolutnie nikt, nie ma tak błyskotliwego i oryginalnego wkładu w mitologię Cthulhu jak Caitlin R. Kiernan.

Do tego nadzwyczajnego zbioru autorka wybrała ponad dwadzieścia swoich lovecraftowskich opowiadań, poczynając od "Valentii" z 2000 roku po nowszą klasyczną "Górę", ponadto pełny cykl Dandridge, a także nowe opowiadanie "M jak Mars". Krótko mówiąc, jest to fundamentalne dzieło zarówno dla fanów Kiernan, jak i miłośników świata Cthulhu.

Tytuł: Domy na dnie morza
Autor: Caitlín R. Kiernan
Tłumaczenie: Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski
Wydawca: Mag
Data wydania: 27 stycznia 2023
Liczba stron: 496
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788367353328
Cena: 59 zł

Zbiór nominowany do nagród World Fantasy Award, British Fantasy Award i Bram Stoker Award.

Serial telewizyjny na jego podstawie, z udziałem Kaitlyn Dever, Kelly Marie Tran, Jonathana Tuckera, Taylor Schilling i innych, jest dostępny na platformie Hulu.

Nagrodzony Shirley Jackson Award zbiór opowieści gotyckich i niesamowitych Ballingruda bada najmroczniejsze i najbardziej samotne zakamarki współczesnego amerykańskiego życia. Opowieści Ballingruda to historie miłosne. Jak również o potworach. Czasami te potwory to wampiry albo wilkołaki. Czasami noszą twarze rodziców, kochanków, braci, byłych żon – albo twarze, które widzimy w lustrach. Ludzie w tych opowieściach – byli więźniowie, samotni rodzice, robotnicy bez pracy, dzieciaki zafascynowane ekstremizmem – są osamotnieni, a miłość i pragnienie bliskości popychają ich do desperackich czynów. Czasami upadają, czasami zyskują odkupienie. Zawsze są jednak wyraźnie, cudownie, przerażająco ludzcy, nawet w swoich najbardziej potwornych czynach.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tytuł: Potwory północnoamerykańskich jezior
Autor: Nathan Ballingrud
Tłumaczenie: Grażyna Grygiel, Piotr Staniewski
Wydawca: Mag
Data wydania: 27 stycznia 2023
Liczba stron: 192
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788367353281
Cena: 29 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Domy na dnie morza | Potwory północnoamerykańskich jezior | Caitlín R. Kiernan | Nathan Ballingrud


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.