» Wieści » Nowe fantasy od Fabryki Słów jeszcze w tym miesiącu

Nowe fantasy od Fabryki Słów jeszcze w tym miesiącu

05-10-2022 20:46 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowe fantasy od Fabryki Słów jeszcze w tym miesiącu

26 października nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukaże się Ta, która stała się Słońcem, pierwszy tom serii Świetlisty Cesarz autorstwa Shelley Parker-Chan. Książka będzie dostępna w dwóch wersjach – w miękkiej lub zintegrowanej oprawie.

Zapowiedź:

Zemsta nic nie zmienia. To, co utracone, pozostanie stracone na zawsze.
Przepowiedziano jej nicość. Miała umrzeć z głodu w pyle rolniczej prowincji, zapomnianej przez bogów i ludzi. Jednak żar przepełniający jej duszę, niepowstrzymane pragnienie życia, popchnęły ją do walki. Skryła się za imieniem zmarłego brata i mając nadzieję, że Niebiosa nie zauważyły oszustwa, ruszyła spełniać jego przeznaczenie. Przeznaczenie pełne bólu i wielkości. I choć wielkość przypadnie imieniu Zhu Chongba, to cały ból będzie musiała znieść osoba ukryta w skórze młodego mężczyzny.

Oto historia, w której "wielkość" może oznaczać cokolwiek a drogi do niej pełne są cierpienia, złamanych ślubów i wyborów, których nikt nie powinien dokonywać. Nie ma jednak ceny, której Zhu nie zapłaci za nakarmienie ognia który w niej płonie - dzikiej, nieokiełznanej żądzy życia.
 

"Książka wspaniała pod każdym względem. Wojna, pożądanie, zemsta, polityka - Shelley Parker-Chan z wielką precyzją i znawstwem stworzyła mieszankę wszystkich tych elementów, kreując queerową epopeję historyczną. Skrząca się jaskrawymi refleksami dowcipu i czułości, nie bojąca się przy tym nurzać w głębi mroków ludzkiej ambicji "Ta, która stała się słońcem" jest powieścią, której, podobnie jak Zhu, przeznaczona jest wielkość."
Samantha Shannon

"Działający na wyobraźnię, niezwykle sugestywny i rozdzierający serce debiut literacki Parker-Chan jest arcydziełem opowiadającym o wojnie, miłości i tożsamości... Ta powieść dźgnęła mnie sztyletem w pierś, a następnie posypała ranę solą i podpaliła."
S.A. Chakraborty

"Ta książka rozjedzie was niczym walec i jeszcze jej za to podziękujecie."

Alix E. Harrow

Tytuł: Ta, która stała się Słońcem
Cykl: Świetlisty Cesarz
Tom: 1
Autor: Shelley Parker-Chan
Tłumaczenie: Grzegorz Komerski
Wydawca: Fabryka Słów
Data wydania: 26 października 2022
Oprawa: miękka / zintegrowana
ISBN-13: 9788379647859
Cena: 62,90 zł / 79,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Ta która stała się Słońcem | Shelley Parker-Chan


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.