Outpost 2
» Wieści » Nowe edycje książek C.S. Lewisa w sprzedaży

Nowe edycje książek C.S. Lewisa w sprzedaży

29-05-2020 15:17 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowe edycje książek C.S. Lewisa w sprzedaży

Za sprawą wydawnictwa Media Rodzina do sprzedaży trafiły wznowienie czterech książek autorstwa C.S. Lewisa, autora cyklu Opowieści z Narnii: są to poświęcone rozważaniom o filozofii oraz religii Chrześcijaństwo po prostu, Listy starego diabła do młodego, Podział ostateczny oraz Cztery miłości.

Opisy książek:

C.S. Lewis, Podział ostateczny

 

Przekład: Magdalena Sobolewska

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Strony: 160

Format: 125 x 205 mm
Oprawa: miękka
Sugerowana cena det.: 29 zł
ISBN: 978-83-8008-792-7

 

Literacka, alegoryczna opowieść, która pozwala zrozumieć, czym jest zło. Ta autobusowa podróż z Piekła do Nieba. A na dodatek przypomina nieco "Boską Komedię", skłania też do zastanowienia się nad życiem doczesnym. To jego jakość decyduje bowiem, w którym kierunku złapiemy pośmiertny autobus. Lewis zastanawia się tym samym, czy nie jesteśmy zbyt przyzwyczajeni do naszego cielesnej egzystencji, by odjechać kiedyś we właściwą stronę.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

C.S. Lewis, Listy starego diabła do młodego

 

Przekład: Stanisław Pietraszko
Strony: 240

Format: 125 x 205 mm
Oprawa: miękka
Sugerowana cena det.: 29 zł
ISBN: 978-83-8008-789-7/

 

W "Listach starego diabła do młodego" piekielna ekscelencja, podsekretarz stanu w piekle, wymienia urzędowe listy ze swoim podwładnym. Jest nim jego bratanek, młodszy diabeł, który ma okazać swoje zdolności w służbie kusicielskiej. Za tym humorem, dowcipem, elegancją, za tą dociekliwością i przewrotnością kryją się ważne przesłania i pytania. Najważniejsze z nich to pytanie o rolę i miejsce zła w świecie stworzonym przez Boga.

 

C.S. Lewis, Chrześcijaństwo po prostu

 

Przekład: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Strony: 344

Format: 125 x 205 mm
Oprawa: miękka
Sugerowana cena det.: 29 zł
ISBN: 978-83-8008-790-3

 

"Chrześcijaństwo po prostu" powstało w nietypowy sposób. Podczas ostatniej wojny światowej BBC przeprowadziło z C.S. Lewisem cykl rozmów o wierze chrześcijańskiej. Poruszano w niej problemy od dawna sprawiające kłopot wnikliwym i krytycznym wyznawcom religii, jak i tym, którzy przekonać się do wiary nie potrafią.  W rezultacie powstała z tego książka dla tych, którzy chcą wierzyć, ale przeszkadza im w tym intelekt.

 

C.S. Lewis, Cztery miłości

 

Przekład: Piotr Szymczak

Strony: 232

Format: 125 x 205 mm
Oprawa: miękka
Sugerowana cena det.: 29 zł
ISBN: 978-83-8008-791-0

 

W tomie esejów "Cztery miłości" Clive Staples Lewis, wyróżnia cztery rodzaje miłości: przywiązanie, przyjaźń, miłość erotyczną i caritas. Ta ostatnia, jako miłość Boga i bliźniego, jest z nich najważniejsza. Lewis pokazuje jak płynne są granice między poszczególnymi rodzajami miłości. Bowiem jedna może przechodzić w drugą tak, abyśmy w rezultacie lepiej mogli zrozumieć, kim i po co jesteśmy. Prowokująca, oryginalna opowieść o tym, czym jest prawdziwa Miłość.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: C.S. Lewis


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.