» Wieści » Nowe Gwiezdne Wojny na Mikołajki

Nowe Gwiezdne Wojny na Mikołajki

|

Nowe Gwiezdne Wojny na Mikołajki

Wydawnictwo Olesiejuk zaplanowało na 6 grudnia premierę kolejnej książki z uniwersum Star Wars – tym razem będziemy mogli zapoznać się z Braćmi, historią o Anakinie Skywalkerze i Obi-Wanie Kenobim autorstwa Mike'a Chena.

Zapowiedź:

Obi-wan Kenobi i Anakin Skywalker próbują powstrzymać rozprzestrzeniającą się wojnę i wypracować między sobą nową więź.

Wybuchły wojny klonów. W całej galaktyce formują się linie frontu. Każdy kolejny układ dołączający do separatystów oznacza, że pokój staje się coraz bardziej nieosiągalny.

Kiedy na planecie Cato Neimoidia, klejnocie Federacji Handlowej, dochodzi do katastrofalnego wybuchu, Republika zostaje oskarżona o przygotowanie zamachu.
Krucha neutralność tego świata zaczyna stać pod znakiem zapytania.


Jedi wysyłają tam Obi-Wana Kenobiego, jednego z najbardziej utalentowanych dyplomatów zakonu. Obi-Wan bada miejsce katastrofy z pomocą zaskakująco zaangażowanej w sprawę neimoidiańskiej gwardzistki, okazuje się jednak, że zamierzają mu to utrudnić separatyści, pragnący przeciągnąć planetę na swoją stronę. W mgle spowijającej planetę swą podstępną intrygę knuje Asajj Ventress.

Wśród narastającego w galaktyce chaosu Anakin Skywalker zostaje pasowany na rycerza Jedi.

Choć Obi-Wan musi wykonać misję sam – i pomimo tego, iż nalega, by Anakin posłuchał go choć ten jeden raz – jego były padawan jest tak uparty i zdeterminowany, że nic nie powstrzyma go od dołączenia do swojego mistrza, w dodatku w towarzystwie zdolnej, ale niepewnej siebie adeptki Jedi.


Anakin dorównał już rangą człowiekowi, który go wychował, choć wciąż nie czuje się pewnie w tej nowej relacji. Pomiędzy nimi wciąż utrzymują się echa dawnych konfliktów, co niekiedy naraża na niebezpieczeństwo również innych. Dwaj Jedi muszą na nowo nauczyć się, jak ze sobą współpracować – i muszą zrobić to szybko.


Aby pokonać przeciwników, muszą stać się kimś więcej niż tylko mistrzem i uczniem.

Muszą stanąć obok siebie ramię w ramię – jak bracia.

Tytuł: Bracia
Autor: Mike Chen
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Wydawca: Olesiejuk
Data wydania: 6 grudnia 2023
Liczba stron: 732
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-8315-154-0
Cena: 44,99 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Bracia | Mike Chen | Star Wars


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.