» Nowa wiosna

Nowa wiosna

Nowa wiosna
8.75
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Nowa wiosna (New Spring)
Cykl: Koło czasu
Autor: Robert Jordan
Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska
Wydawca: Zysk i Sk-a
Miejsce wydania: Poznań
Data wydania: 2005
Liczba stron: 468
Oprawa: miękka
Format: 115 mm x 183 mm
ISBN-10: 83-7298-869-2
Cena: 35,00 zł

Każda wielka opowieść ma swój początek

Od trzech dni wokół zaśnieżonego wspaniałego miasta Tarv Valon toczy się krwawa bitwa. Na zboczach Smoczej Góry, szczytu, który góruje nad miastem, rodzi się niemowlę, które zgodnie z Proroctwami Smoka ma zbawić świat. Chłopca trzeba odnaleźć, zanim siłom Cienia uda się go dopaśc i zabić. Wkrótce przecinają się ścieżki Moiraine Damodred, młodej Przyjętej, która ma zostać pełną Aes Sedai, oraz Lana Mandragorana, żołnierza walczącego w bitwie. Los zwiąże życie tych dwojga na zawsze, jednak ich droga wypełniona jest rozlicznymi niebezpieczeństwami - zarówno Moraine, z królewskiej dynastii Cairhien, której król właśnie zmarł, jak i Lan, uważany za niekoronowanego władcę jakoby wymarłego już narodu, odkrywają, że ich życiu zagrażają spiski ze strony sił poszukujących dziecka. Tymczasem pieczęcie skuwające Czarnego słabną z Każdym dniem...

Prequel Koła czasu

"Powieść jeszcze doskonalsza od poprzednich, a przy tym wyjaśniająca wiele sekretów wcześniej jedynie ogólnikowo wzmiankowanych w Kole czasu."
Publishers Weekly

Komentarze

string(15) ""

Katjon89
    Reedycja
Ocena:
0

Przydałaby się reedycja Nowej Wiosny z oryginalną okładką. Wydaje się że wydawnictwo Zysk i Sk-a całkiem zapomniało o tej powieści, nawet pomimo ponownego wydania wszystkich innych tomów Koła Czasu.

18-05-2016 22:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.