» Wieści » Nowa pozycja z z Wehikułu czasu już w kwietniu

Nowa pozycja z z Wehikułu czasu już w kwietniu

|

Nowa pozycja z z Wehikułu czasu już w kwietniu

Przypominamy, że w przyszłym miesiącu nakładem wydawnictwa Rebis ukaże się kolejna powieść science fiction z serii Wehikuł czasu – będzie to wydany po raz pierwszy w 1939 roku Rękopis Hopkinsa autorstwa R.C. Sherriffa. Książka będzie dostępna w księgarniach od 9 kwietnia – zachęcamy do zapoznania się z jej zapowiedzią.

Zapowiedź:

Tysiąc lat po upadku cywilizacji zachodniej pionierska ekspedycja Królewskiego Towarzystwa Abisynii bada Wyspę Brytyjską. Znajduje tam rękopis, którego autorem jest Edgar Hopkins. Ten były nauczyciel i dumny hodowca drobiu, astronom amator i członek Brytyjskiego Towarzystwa Księżycowego, spisał swoją relację w ruinach Londynu.

Nadchodzący kataklizm śledzimy z perspektywy mieszkańców angielskiego miasteczka, którzy egzystencjalne zagrożenie traktują z obojętnością, apatią, ignorancją i lekceważeniem. Mistrzowsko ukazany Hopkins to nadęty nudziarz, próżny, trochę żałosny i niezamierzenie komiczny, ale wszystkie te przywary sprawiają, że jego opowieść o upadku cywilizacji jest głęboko ludzka i poruszająca, choć również pełna doskonałego angielskiego humoru.

Opublikowana w 1939 roku powieść nabiera przerażająco aktualnego znaczenia, przedstawiając wypieranie niewygodnej prawdy niczym we współczesnym filmie "Nie patrz w górę".

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Tytuł: Rękopis Hopkinsa
Autor: R.C. Sherriff
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Wydawca: Rebis
Data wydania: 9 kwietnia 2024
Liczba stron: 384
Oprawa: twarda
Seria wydawnicza: Wehikuł czasu

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Oficjalna strona wydawnictwa Rebis
Tagi: R.C. Sherriff | Rękopis Hopkinsa


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.