» Wieści » Nowa powieść Sandersona już za tydzień!

Nowa powieść Sandersona już za tydzień!

14-11-2022 21:15 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowa powieść Sandersona już za tydzień!

Na 23 listopada wyznaczono datę premiery polskiej wersji Zaginionego metalu, czwartej części cyklu fantastycznego Wax i Wayne autorstwa Brandona Sandersona. Co więcej, 18 listopada do sprzedaży trafią jubileuszowe wznowienia pierwszych trzech tomów serii, czyli Stopu prawa, Cieni tożsamości oraz Żałobnych opasek. Wszystkie cztery książki ukażą się nakładem wydawnictwa Mag i zostaną objęte patronatem naszego serwisu.

Zapowiedź:

Waxillium Ladrian, stróż prawa z Dziczy, który został senatorem w wielkim mieście, przez lata podążał śladem tajemniczej organizacji zwanej Kręgiem, którą kierowali jego nieżyjący wuj i siostra, a która porywała ludzi pochodzących z rodzin Allomantów. Kiedy detektyw Marasi Colms i jej partner Wayne natrafiają na magazyn broni przeznaczonej dla Bilming, jednego z zewnętrznych miast, pojawia się nowy trop. Konflikt między stolicą Elendel a zewnętrznymi miastami przynosi korzyść Kręgowi, ich macki sięgają teraz Senatu Elendel, a Bilming jest jeszcze bardziej uwikłane.


Po tym, jak Wax odkrywa nowy rodzaj materiału wybuchowego, który ma bezprecedensową niszczycielską moc, i uświadamia sobie, że Krąg z pewnością już go zna, nieśmiertelny kandra wyjawia, że moc Harmonii nie sięga Bilming. To znaczy, że miasto uległo wpływom innego boga – Trella, którego wyznaje Krąg. A Trell nie jest jedyną istotą przybywającą z szerszego cosmere – Marasi zostaje zwerbowana przez ludzi spoza świata, obdarzonych dziwnymi umiejętnościami i twierdzących, że ich celem jest ochrona Scadrialu… za wszelką cenę.


Wax musi zdecydować, czy odłożyć na bok swój konflikt z Bogiem i znów stać się Mieczem, wykutym przez Harmonię. Jeśli nikt nie odważy się zostać bohaterem, którego potrzebuje Scadrial, planetę i miliony jej mieszkańców czeka gwałtowny i tragiczny koniec.

Tytuł: Zaginiony metal
Cykl: Wax i Wayne
Tom: 4
Autor: Brandon Sanderson
Wydawca: Mag
Data wydania: 23 listopada 2022
Liczba stron: 544
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788367353212
Cena: 55 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Zaginiony metal | Brandon Sanderson | Wax i Wayne


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.