» Wieści » Nowa powieść Roberta McCammona już za miesiąc

Nowa powieść Roberta McCammona już za miesiąc

10-01-2022 07:16 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowa powieść Roberta McCammona już za miesiąc

Na luty bieżącego roku planowana jest premiera książki Zew nocnego ptaka autorstwa Roberta McCammona (znanego też z Łabędziego śpiewu). Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Vesper – zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią.

Zapowiedź:

Rok 1699. Fount Royal to niewielka osada w Południowej Karolinie, gdzieś na skraju brytyjskich koloni w Ameryce. Miasteczko leży nad oceanem, otoczone bagnami, lasami, a w okolicy roi się od Indian. Pewnego dnia w makabryczny sposób ginie miejscowy pastor, a jakiś czas później jeden z najbardziej szanowanych mieszkańców - Daniel Howarth. W dodatku na osadę spada fala nieszczęść - plony są słabe, ludzie zaczynają chorować i umierać, pożary trawią kolejne zabudowania, a w dodatku od kilku tygodni niemal nieustannie pada deszcz. Mieszkańcy osady są przekonani, że odpowiedzialna za to jest wiedźma.

Podejrzenia pada na świeżo upieczoną wdowę - Rachel Howarth, jest młoda, piękna, w jej domu znaleziono słomiane lalki, na ciele ma znamiona, nie chce odmówić Modlitwy Pańskiej, a świadkowie zeznają, że widzieli jak spółkowała z samym Szatanem. Na wezwanie burmistrza do osady przybywa sędzia Issac Woodward i jego młody sekretarz Matthew Corbett. Mimo iż dowody i zeznania nie pozostawiają złudzeń i wiedźmę czeka śmierć na stosie Matthew nie wierzy w jej winę. Rozpoczyna własne śledztwo w trakcie którego na jaw zaczynają wychodzić skrzętnie skrywane tajemnice osadników. Rozpoczyna się gra w której stawką jest nie tylko życie Rachel, ale i przyszłość całego Fount Royal.

Tytuł: Zew nocnego ptaka
Autor: Robert McCammon
Tłumaczenie: Maciej Kamuda
Autor ilustracji: Maciej Kamuda
Wydawca: Vesper
Liczba stron: 920
Oprawa: twarda
Format: 140x205 mm
ISBN-13: 9788377313879
Cena: 99,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Vesper
Tagi: Zew nocnego ptaka | Zew nocnego ptaka


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.