Pamięć zwana imperium
» Wieści » Nowa powieść Marcina Wolskiego

Nowa powieść Marcina Wolskiego

13-01-2020 10:29 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowa powieść Marcina Wolskiego

Do działu zapowiedzi wydawnictwa Zysk i S-ka trafiła Powtórka z rozgrywki, nowa powieść Marcina Wolskiego z gatunku historii alternatywnej, która powinna trafić do sprzedaży w przeciągu miesiąca.

Zapowiedź:

Po opisaniu superpozytywnego wariantu naszych dziejów najnowszych w Wallenrodzie i Mocarstwie a także wersji negatywnej w Jednej przegranej bitwie Marcin Wolski powraca do historii alternatywnych. Powodem stał się dziwny sen, który nawiedził go rok temu. Bohater snu obudził się w swoim starym mieszkaniu z nieznajomą kobieta u boku. Trwają lata siedemdziesiąte minionego stulecia. Historia zafascynowała Wolskiego do tego stopnia, że postanowił sen kontynuować. Dzieje Michała Uniejowskiego - głównego bohater książki, będącego alter ego autora – nie biegną zgodnie ani z jego życiorysem, ani z historią Polski. Czy biegną lepiej, ciekawiej? Co się dzieje z historią Polski i świata, skoro w październiku 1978 roku nie zostaje wybrany na Stolicę Piotrową Karol Wojtyła? Co z Solidarnością, co z Lechem Wałęsą?

To, co miało być kameralną opowiastką, zmieniało w się epicki fresk, w którym mój bohater musiał podjąć niebezpieczna grę o własne życie, potem o Polskę, wreszcie o świat.

Tytuł: Powtórka z rozgrywki
Autor: Marcin Wolski
Wydawca: Zysk i S-ka
Data wydania: 2020
ISBN-13: 978-83-8116-839-7
Cena: 39,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Marcin Wolski | powtórka z rozgrywki


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.