» Wieści » Nowa powieść Jakuba Ćwieka zapowiedziana

Nowa powieść Jakuba Ćwieka zapowiedziana

27-04-2020 18:07 | Radosław 'radomir' Czaja

Nowa powieść Jakuba Ćwieka zapowiedziana

Wydawnictwo Marginesy zapowiedziało powieść Topiel autorstwa Jakuba Ćwieka. Książka ma trafić do sprzedaży 3 czerwca - zachęcamy do zapoznania się z jej opisem.

Opis:

Pod koniec lipca 1997 roku ukraińscy żołnierze, którzy przybyli na pomoc powodzianom, dokonują makabrycznego znaleziska w korycie wciąż wezbranej rzeki. Na ułamanym, zanurzonym w wodzie drzewie wiszą zwłoki nastolatka poszukiwanego od blisko dwóch tygodni.


Niespełna miesiąc wcześniej dla czwórki młodych chłopaków – Kacpra, Darka, Józka i Grześka – właśnie rozpoczynają się wakacje. I zupełnie nie przeszkadza im, że wolne dni skąpane są w strugach deszczu, a meteorolodzy alarmują o powodziowym zagrożeniu. Są pewni, że to będzie ich lato!


Trzy dni później właśnie w Głuchołazach, maleńkiej mieścinie przy samej polsko-czeskiej granicy rozpoczyna się katastrofa zapamiętana jako Powódź Stulecia. To ona i wywołana nią lawina zdarzeń doprowadzi chłopców najpierw do wyjątkowego odkrycia, a następnie do śmierci jednego z chłopców. Którego?


„Topiel” to thriller obyczajowy osadzony w prawdziwych realiach początku powodzi 1997 roku. Autor, uczestnik wydarzeń i aktywny wolontariusz na pieczołowicie oddanym tle rysuje porywającą, momentami przerażającą opowieść o przyspieszonym kursie dojrzewania, rozliczając się jednocześnie z nostalgią lat dziewięćdziesiątych. To zaskakująca mieszanka serialu „Stranger Things” i „To” Stephena Kinga.

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 3 Czerwiec 2020
ISBN: 978-83-66500-28-0
Oprawa: miękka
Format: 135×210 mm
Liczba stron: 384
Cena: 39,90 zł

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Jakub Ćwiek


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.