» Wieści » Nowa powieść Glukhovsky'ego jeszcze w tym miesiącu

Nowa powieść Glukhovsky'ego jeszcze w tym miesiącu

11-03-2021 23:55 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowa powieść Glukhovsky'ego jeszcze w tym miesiącu

Już niedługo do sprzedaży trafi Outpost, najnowsza powieść autorstwa znanego przede wszystkim z Metro 2033 Dimitrija Glukhovsky'ego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis 23 marca bieżącego roku – zachęcamy do zapoznania się z jej zapowiedzią.

Opis książki:

Mroczna, zaskakująca, wartka i kipiąca od emocji postapokalipsa mistrza gatunku – podtrzymująca najlepsze tradycje kultowego „Metra 2033”, a jednocześnie zupełnie inna!

 

 – A co jest tam, po drugiej stronie mostu?

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Historia Rosji praktycznie dobiegła kresu. Choć niektórzy usiłują nieporadnie dopisywać jej kolejne rozdziały, dla większości sprawa jest oczywista: to już koniec. Mimo że wciąż rodzą się dzieci, mimo że Jegor beznadziejnie zakochał się w Michelle, mimo że Pałkan nie ustaje w wydzwanianiu do Moskwy i błaganiu o uzupełnienie wyczerpujących się rezerw żywności… Tak, Rosji w zasadzie już nie ma; jej układ nerwowy – sieć połączeń transportowych i telekomunikacyjnych – został zerwany, zniszczony, a w najlepszym wypadku poważnie uszkodzony i nie wygląda na to, żeby zdołał się zregenerować. To dlatego te 250 kilometrów, jakie dzieli Moskwę od Placówki w Jarosławiu, wydaje się odległością zawrotną. To dlatego tam, po drugiej stronie mostu, nie ma już nic – oprócz pustych, martwych, uśpionych na wieki miast. Tak twierdzi Pałkan. I chciałby, żeby pogodził się z tym jego przybrany syn Jegor.

Ale skoro tak, skoro za Wołgą świat zieje pustką, dlaczego most jest tak pilnie strzeżony? Dlaczego wartownicy tak intensywnie wpatrują się w otulającą go zieloną nieprzeniknioną mgłę? Dlaczego każdy szmer, szelest, pomruk, który dobiega zza kotary toksycznych wyziewów, stawia ich na nogi, a może nawet przeraża? Czyżby spodziewali się, że ktoś – lub coś – może stamtąd przyjść?

I właśnie dziś przychodzi. Wyłania się z mgły. Przyniesie zbawienie czy zagładę? Odkupienie czy potępienie? Co wie, co ukrywa, czego chce? Jak splecie swój los z mieszkańcami jarosławskiej Placówki?

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Dmitry Glukhovsky | Outpost


Czytaj również

Outpost
Jeszcze jeden koniec świata
- recenzja
Opowieści o Ojczyźnie
Mrożek by tego nie wymyślił
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.