» Wieści » Nowa groza od Dana Simmonsa

Nowa groza od Dana Simmonsa

12-05-2022 07:48 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowa groza od Dana Simmonsa

W przyszłym miesiącu do sprzedaży w Polsce ma trafić kolejna powieśc grozy autorstwa Dana Simmonsa (Terror, Drood), zatytułowana Dzieci nocy – zachęcamy do zapoznania się z jej zapowiedzią. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Vesper.

Zapowiedź:

Wprowadzone w 1966 roku przez Nicolae Ceauşescu drakońskie przepisy kontroli urodzin spowodowały, że ponad sześćset tysięcy rumuńskich dzieci trafiło do olbrzymich magazynów udających sierocińce. Prawie nigdy nie wyjmowano ich z łóżeczek i osobliwych klatek, nie trzymano na rękach i nie okazywano miłości, a pielęgniarki podawały im zastrzyki z krwią dorosłych, co miało dodać im sił. Wykorzystywaną do tego „dorosłą krew” kupowano w Bukareszcie i innych większych miastach Rumunii, dawcami zaś byli głównie zarażeni wirusem HIV narkomani, prostytutki i inni ludzie żyjący na ulicach. Tym samym pielęgniarki w „magazynach śmierci” wstrzykiwały dzieciom między innymi wirus powodujący zapalenie wątroby typu B!

Krótko po obaleniu dyktatury Kate Neuman, amerykańska hematolog, przyjeżdża do Bukaresztu, by w ramach wolontariatu – mimo braku podstawowych leków i dostępu do nowoczesnej aparatury – ratować życie sierot. Jedno z powierzonych jej niemowląt wykazuje niezwykłe cechy. Chłopiec cierpi na chorobę autoimmunologiczną, ale po transfuzji błyskawicznie wraca do zdrowia. Według Kate jego układ odpornościowy może być kluczem do wynalezienia leków na AIDS i raka, postanawia więc adoptować malca i zabrać go do Stanów. Nie wie jednak, że względem Joshuy plany ma też pradawna Rodzina Vlada Ţepeşa, znanego światu jako Vlad Dracula. Agenci Rodziny wykradają dziecko z domu w górach Kolorado, a Kate z ojcem Mikiem O’Rourke, zaprzyjaźnionym duchownym, wraca do Rumunii, by je odzyskać. Rozpoczyna się walka z siłami zła rodem z najstarszych ludzkich koszmarów.

Tytuł: Dzieci nocy
Autor: Dan Simmons
Tłumaczenie: Janusz Ochab
Wydawca: Vesper
Data wydania: czerwiec 2022
Liczba stron: 420
Oprawa: twarda
Format: 165x225 mm
ISBN-13: 9788377314258
Cena: 79,90 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Vesper
Tagi: Dzieci nocy | Dan Simmons


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.