James Islington, Cień utraconego świata
» Wieści » Nowa dawka fantastyki od wydawnictwa Vesper

Nowa dawka fantastyki od wydawnictwa Vesper

19-03-2021 21:26 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nowa dawka fantastyki od wydawnictwa Vesper

W tym tygodniu nakładem wydawnictwa Vesper ukazały się trzy pozycje dla miłośników science fiction oraz utworów grozy: Koty Ultharu H.P. Lovecrafta, Obcy. Decydujące starcie autorstwa Alana Deana Fostera oraz Wehikuł czasu H.G. Wellsa. W rozszerzeniu wieści – opisy książek.

Opisy:

Koty Ultharu to zbiór dziesięciu opowiadań Howarda Phillipsa Lovecrafta, zaliczanych do literatury fantastycznej. Archaiczne świątynie zapomnianych bogów, upadłe cywilizacje, legendarne miasta, oniryczne wędrówki poprzez baśniowe, nierzeczywiste światy, w których człowiek styka się z magią i mitycznymi istotami oto główne tematy opowiadań.

W zbiorze znajdziemy następujące utwory:

  • Koty Ultharu
  • Polaris
  • Biały Statek
  • Przyszła na Sarnath zagłada
  • Celephaïs
  • Wędrówka Iranona
  • Inni bogowie
  • Dziwny dom wysoko wśród mgieł
  • Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka
  • Srebrny klucz

Tytuł: Koty Ultharu (The Cats of Ulthar)
Autor: H. P. Lovecraft
Tłumaczenie: Maciej Płaza
Wydawca: Vesper
Data wydania: 17 marca 2021
Liczba stron: 360
Oprawa: twarda
Format: 140x205 mm
ISBN-13: 9788377313787
Cena: 34,90 zł

Po niemal sześćdziesięciu latach hibernacji w przestrzeni kosmicznej Ellen Ripley zostaje odnaleziona i trafia na stację kosmiczną zarządzaną przez korporację Weyland-Yutani. Okazuje się, że księżyc, na którym wraz z załogą Nostromo odkryła obcą formę życia, jest skolonizowany. Kiedy kontakt z osadnikami zostaje utracony, Ripley wraz z oddziałem komandosów wraca na LV-426, by raz jeszcze zmierzyć się z obcym.

Obcy. Decydujące starcie to zbeletryzowana wersja scenariusza do jednego z najsłynniejszych filmów science fiction w historii, wyreżyserowanego przez Jamesa Camerona.

Tytuł: Obcy. Decydujące starcie
Cykl: Obcy
Tom: 2
Autor: Alan Dean Foster
Tłumaczenie: Piotr Cholewa
Wydawca: Vesper
Data wydania: 17 marca 2021
Liczba stron: 340
Oprawa: twarda
Format: 140x205 mm
ISBN-13: 9788377313633
Cena: 44,90 zł

Wehikuł czasu, wydany po raz pierwszy w 1895 roku, to jedna z najważniejszych powieści w historii światowej literatury science fiction. Fabuła skupia się na losach naukowca, Podróżnika w Czasie, który za pomocą własnoręcznie skonstruowanego urządzenia udaje się w odległą przyszłość, gdzie spotyka dwie odmienne rasy ludzkie – Elojów i Morloków. Autor, podobnie jak w większości swoich powieści, stawia w niej pytanie o wizję rozwoju ludzkości i to nie tylko w kontekście naukowo-technicznym, ale przede wszystkim społecznym. Zagadnienia teorii ewolucji łączy z wizją walki klas, nierówności społecznych, feminizmu. Debiutancka, a zarazem niezwykle wizjonerska, niepokojąca, ponadczasowa – jedna z najbardziej znanych powieści Herberta George’a Wellsa.

Tytuł: Wehikuł czasu
Autor: H. G. Wells
Tłumaczenie: Feliks Wermiński
Wydawca: Vesper
Data wydania: 17 marca 2021
Liczba stron: 120
Oprawa: twarda
Format: 140x205 mm
ISBN-13: 9788377313794
Cena: 23,90

 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Wehikuł czasu | Koty Ultharu | Obcy. Decydujące starcie


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

zombik1
   
Ocena:
+1

"Koty Ultharu" - dziesięć opowiadań, z czego dziewięć, prócz tytułowego (i posłowia), zostało wydanych w poprzednim zbiorze opowiadań "Przyszła na Sarnath zagłada", który nadal można dostać w księgarniach. Hej Vesper, o co tu chodzi?

21-03-2021 10:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.