» Wieści » Nekromanci powrócą nieco później

Nekromanci powrócą nieco później

15-09-2021 17:27 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Nekromanci powrócą nieco później

Dwa zbiory mikropowieści Stevena Eriksona osadzonych w uniwersum Malazańskiej Księgi PoległychOpowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 1 i Tom 2, ostatecznie trafią do sprzedaży dopiero 29 września. Obie pozycje ukażą się nakładem wydawnictwa Mag. 

Zapowiedzi:

„Krwawy trop” – w portowym mieście Smętna Lalunia diaboliczny zabójca grasuje na ulicach i panika ogarnia mieszkańców niczym gorączka. Legendarny pech Emancipora Reese’a sprawia, że jego pracodawca jest ostatnią z ofiar zabójcy. Do miasta przybyło jednak dwóch nieznajomych, którzy umieścili na Rondzie Rybnym cuchnącą magią notatkę z informacją, że potrzebują lokaja.

„Męty Końca Śmiechu” – po szczęśliwym pobycie w Smętnej Laluni czarodzieje Bauchelain i Korbal Broach – wraz ze swym lokajem Emanciporem Reese’em – wyruszają na szerokie morza na statku Słoneczny Lok. Niestety, w jego ładowni kryją się rzeczy, których nie dostrzegają bystre oczy załogi, i budzi się odrażająca groza.

Panujący w mieście Dziwo zapał do dobra może mieć katastrofalne skutki. Nikt nie rozumie tego lepiej niż Bauchelain i Korbal Broach, dwaj dzielni obrońcy wszystkiego, co złe. Bezlitośni nekromanci i ich ogłupiały od nałogów lokaj, Emancipor Reese woplątują się w spisek mający doprowadzić do całkowitej ruiny dobra. Czasami trzeba zniszczyć cywilizację… w imię cywilizacji.

Tytuł: Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 1
Autor: Steven Erikson
Wydawca: Mag
Data wydania: 29 września 2021
Liczba stron: 224
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788366712508
Cena: 39 zł

 

Nekromanci Bauchelain i Korbal Broach – wrogowie cywilizacji, wskrzesiciele umarłych, kosiarze dusz żyjących, pożeracze nadziei, zdrajcy wiary, zabójcy niewinnych i skromne uosobienia zła – muszą odpowiedzieć za wiele czynów i w końcu za nie odpowiedzą, ale najpierw muszą za pomocą kłamstw, morderstw i oszustw utorować sobie drogę przez trzy kolejne opowieści rozgrywające się w wyjątkowo nędznych i zubożałych zakątkach malazańskiego świata, ku wielkiemu wstydowi ich cierpliwego sługi, Emancipora Reese’a. W tej książce prezentujemy czytelnikom trzy kolejne nowele o ich przygodach: Żmijce przy Plamoujściu, Szlak Potłuczonych Dzbanów i Biesy z Koszmarii.

Tytuł: Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 2
Autor: Steven Erikson
Wydawca: Mag
Data wydania: 29 września 2021
Liczba stron: 352
Oprawa: twarda
ISBN-13: 9788366712515
Cena: 39 zł

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 1 | Opowieści o Bauchelainie i Korbalu Broachu. Tom 2 | Steven Erikson


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.