» Najstarszy

Najstarszy

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Tytuł: Najstarszy (Eldest)
Cykl: Trylogia Dziedzictwo
Tom: 2
Autor: Christopher Paolini
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawca: Wydawnictwo Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 2005
Liczba stron: 624
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205 mm
ISBN-10: 83-7480-004-6
Cena: 36,00 zł

Eragon – bohater trylogii Dziedzictwo , młody wiejski chłopak znajduje niebieski kamień i przynosi go do domu. Ale zanim udaje mu się sprzedać go handlarzowi, z "kamienia" wykluwa się szafirowy smok, Saphira. Smoka próbuje ukraść zły Urgals, który brutalnie morduje wuja Eragona. Chłopcu i smoczycy w ostatniej chwili udaje się uciec. Od tej chwili Eragon poprzysięga zemstę mordercy wuja i wyrusza na wyprawę by uratować świat i stać się ostatnim legendarnym Jeźdźcem Smoków. Poczekajcie, to nie wszystko.

Eragon jest związany z Saphirą magiczną mocą, psychiczną więzią , która wzmacnia ich wzajemną siłę lecz jest trochę...nieprzewidywalna. Król krainy, w której rozgrywa się akcja – Alagaesii – jest także Jeźdźcem, zaprzedał się jednak ciemnej mocy...W książce znajdujemy wszystko co niezbędne dla nowej generacji fantasy; wspaniałe walki , historyczne bronie, tajemniczy spisek i ... kobieta elf, która pojawia się w snach Eragona.

W pierwszym tomie trylogii pt Eragon Eragon dociera do kryjówki buntowników i bierze udział w bitwie z wojskami króla Galbatorixa. Dzięki swojej magii oraz pomocy smoczych Saphiry udaje się ocalić kryjówkę buntowników.

W drugim tomie, Najstarszym Eragon z Saphirą udają się do Ellesméry, krainy elfów, gdzie Eragona czeka dalsze szkolenie. Musi nauczyć się jeszcze lepiej władać bronią Smoczych Jeźdźców: mieczem i magią. Wyrusza zatem w najważniejszą podróż swego życia, poznaje cudowne miejsca i nowych kompanów, przeżywa nowe przygody. Lecz cały czas towarzyszy mu chaos i zdrada, i nic nie jest takie jakim się wydaje. Wkrótce Eragon nie wie już komu może zaufać.

Tymczasem jego kuzyn Roran musi stoczyć własną bitwę – bitwę, która być może narazi Eragona na jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Czy mroczne siły króla zdławią wszelki opór? Z tego starcia Eragon może nie ujść z życiem...

Komentarze

string(15) ""

~magda123

Użytkownik niezarejestrowany
    audiobook
Ocena:
+1
proszę o audiobooka
16-01-2009 11:45
Sapcio_Zalabski
   
Ocena:
0
Dla mnie najlepsza z pierwszych 3 części cyklu. Żadna akcja ani też podróż z innych części nie bawi tak jak lekcje Eragona u Kaleki Uzdrowionego.
21-06-2010 09:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.