» Na krawędzi mroku

Na krawędzi mroku

Dodał: Jan 'gower' Popieluch

Na krawędzi mroku
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Na krawędzi mroku (The Bring of Darkness)
Cykl: Na krawędzi wszystkiego
Tom: 2
Autor: Jeff Giles
Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc
Wydawca: IUVI
Data wydania: 3 października 2018
Liczba stron: 356
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205 mm
ISBN-13: 978-83-7966-045-2
Cena: 34,90 zł

Iks dla bezpieczeństwa ukochanej i jej rodziny decyduje się na powrót do mrocznej Niziny. Zoe przeżywa odejście ukochanego i mimo próśb i obaw najbliższych pragnie do niego dołączyć...

Na krawędzi mroku to drugi i zarazem ostatni tom serii autorstwa Jeffa Gilesa, która ukazała się nakładem Wydawnictwa IUVI. Pierwsza część, Na krawędzi wszystkiego cieszy się dużym uznaniem polskiego czytelnika i zebrała wiele pochlebnych recenzji.

Iks po dotarciu na Nizinę ma zamiar wyrwać się już na zawsze spod władzy lordów, ale gdy traci swoje moce, trafia w sam środek zła, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczył. Odkrywa również dotąd nieznaną własną przeszłość i postanawia odszukać zaginioną matkę oraz ojca. Czy to, że nagle na Nizinie pojawia się Zoe, będzie dla Iksa wsparciem, czy dodatkowym obciążeniem? Czy dziewczyna zdoła przeżyć w nieznanym jej, mrocznym świecie? Tajemnice, które wychodzą z mroku, mogą pomóc w połączeniu na nowo Iksa i Zoe… lub doprowadzić do zniszczenia wszystkiego, o co oboje walczą.

Na krawędzi mroku poza dynamiczną akcją, mrożącym krew w żyłach ryzykiem oraz osobistymi dramatami i historią trudnej miłości ukazuje także mechanizm walki o władzę, starcie sił ubiegających się o zarządzanie podziemną krainą za pomocą terroru oraz z poszanowaniem praw Niziny. Bohaterowie stają przed trudnymi dylematami, wymagającymi wyboru pomiędzy wiernością własnym zasadom a konformizmem, miłością a lojalnością wobec najbliższych czy bezpieczeństwem ukochanej osoby a ryzykiem jej utraty.

Serię Na krawędzi wszystkiego wyróżnia wysoki realizm psychologiczny i głębia opisu postaci, relacji i problemów nastolatków. W thrillerze Jeffa Gilesa występuje motyw całkowitego poświęcenia dla miłości, swego rodzaju mezalians między światami, spajający elementy realistyczne z fantastycznymi. Seria obowiązkowa w każdej biblioteczce nastoletniego czytelnika, a także ciekawa propozycja dla dorosłego miłośnika fantastyki i thrillerów.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Na krawędzi mroku | The Bring of Darkness | Na krawędzi wszystkiego | Jeff Giles | Marta Duda-Gryc | IUVI

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.