Joe Hill, Rogi
» Wieści » Na dworze Goździkowego Króla

Na dworze Goździkowego Króla

10-06-2021 20:10 | Joanna 'Shadov' Walczak

Na dworze Goździkowego Króla

Po sukcesie wydawniczym Rozmaite gatunki szarańczy. Cykle ilustracyjne i formy komiksowe w polskiej prasie XIX wieku, ruszyła zbiórka w serwisie wspieram.to z nową książką Pawła Chmielewskiego, zatytułowaną Na dworze Goździkowego Króla. Polskie formy komiksowe w kontekście europejskim od XV wieku do roku 1914. Historia popularna.

Album liczyć ma 514 stron w formacie 21 x 27,5 cm oraz miękkiej oprawie. Layout ma być podobny do Rozmaitych gatunków szarańczy.

Na dworze Goździkowego Króla z podtytułem Polskie formy komiksowe w kontekście europejskim od XV wieku do roku 1914. Historia popularna to monografia narracji obrazkowych – od schyłku średniowiecznego rękopiśmiennictwa i powstania pierwszych ksiąg drukowanych w Polsce (przede wszystkim w Krakowie i Gdańsku), aż do wybuchu I wojny światowej – ukazanych na tle najciekawszych zjawisk w dziedzinie rysunku, książki ilustrowanej, komiksu i prasy w Europie. To narracyjna opowieść o pisarzach, ilustratorach, drukarzach, wydawcach i finansistach, którzy poprzez historyjki rysunkowe usiłowali objaśniać świat i bawić czytelników. To również dzieje ewolucji techniki, idei oraz gatunków literackich i prasowych, którym zawsze towarzyszyło opowiadanie obrazem.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Link do wspieram.to.


 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Polskie formy komiksowe w kontekście europejskim od XV wieku do roku 1914 | Na dworze Goździkowego Króla | Cykle ilustracyjne i formy komiksowe w prasie polskiej XIX wieku | Rozmaite gatunki szarańczy

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.