» Mrok, który nas poprzedza

Mrok, który nas poprzedza

Dodał: Jędrzej 'bukins' Bukowski

Mrok, który nas poprzedza
6.67
8.07
Ocena użytkowników
Średnia z 7 głosów
-
Twoja ocena
Mrok, który nas poprzedza  - Poltergeist patronem
Tytuł: Mrok, który nas poprzedza (The Darkness That Comes Before)
Cykl: Książę Nicości
Tom: 1
Autor: R. Scott Bakker
Tłumaczenie: Maciejka Mazan
Wydawca: Wydawnictwo Mag
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 2005
Liczba stron: 500
Oprawa: miękka
Format: 135 x 205 mm
ISBN-10: 83-89004-83-6
Cena: 35,00 zł

Nie można odgrodzić się murem przed tym, co zostało zapomniane.

Od czasu Pierwszej Apokalipsy minęły stulecia. Nie – Bóg został pokonany, a myśli ludzi w nieunikniony sposób zwróciły się ku bardziej przyziemnym sprawom…

Drusas Achamian, którego dręczą koszmary liczące sobie 2 000 lat, jest czarnoksiężnikiem i szpiegiem. Nieustannie szuka wieści o odwiecznym wrogu, w którego istnienie jeszcze wierzą nieliczni.

Ikurei Conphan, siostrzeniec cesarza Nansuru, jest Arcygenerałem Armii Cesarskiej i geniuszem militarnym. Zamierza podbić dla swego władcy wszystkie znane kraje i marzy o tronie. Maithanet, tajemniczy i obdarzony charyzmą, jest duchowym przywódcą Tysiąca Świątyń. Dąży do Świętej Wojny, która oczyści kraj z niewiernych. Cnaiür, herszt Utemotu, jest scylvendyjskim barbarzyńcą. Odrzucony przez własny lud, szuka zemsty na byłym niewolniku, który zamordował jego ojca, a jego samego upokorzył na oczach plemienia.

W taki właśnie świat wkracza Anasûrimbor Kellhus, owoc trwających od dwóch tysięcy lat krzyżówek, znający mowę myśli, ciała i twarzy. Posługując się subtelnymi mechanizmami mowy i wyrazu twarzy, z wolna nagina wszystkich – mężczyzn i kobiety, cesarzy i niewolników – do swojej woli.

Jednak los ludzi – nawet tych wielkich – niewiele znaczy, kiedy świat stoi w obliczu zagłady. Za zasłoną polityki, roszczeń, religijnego żaru ponownie budzi się mroczne, znane od wieków zło.

Po dwóch tysiącach lat powraca Nie – Bóg. Druga Apokalipsa jest już blisko. I nie można odgrodzić się murem przed tym, co zostało zapomniane…

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.