» Mosty Wszechzieleni

Mosty Wszechzieleni

Dodał: Maciek 'starlift' Dzierżek

Mosty Wszechzieleni
9.75
8.5
Ocena użytkowników
Średnia z 4 głosów
-
Twoja ocena
Mosty Wszechzieleni - Poltergeist patronem
Tytuł: Mosty Wszechzieleni
Cykl: Yggdrasill
Tom: 3
Autor: Wawrzyniec Podrzucki
Autor okładki: Przemysław Truściński
Wydawca: Agencja Wydawnicza Runa
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 17 marca 2010
Liczba stron: 336
Oprawa: miękka
Format: 125 × 185 mm
ISBN-13: 978-83-89595-60-7
Cena: 29,50 zł

Tysiące zarodków kosmicznych Drzew, które spadają z nieba.
Jedna Ziemia, którą mogą rozsadzić jak skorupkę orzecha.
Jedna przyszłość. I jedna ludzkość o tysiącu zupełnie nowych twarzy.


Oto przyszłość, w której Ziemia stała się odległą baśnią i zniknęła w cieniu Drzewa, zbudowanej przez nanomaszyny gigantycznej struktury. Przyszłość, gdzie ten, kto nie chce, nie umiera, a rasa ludzka podzieliła się na setki odrębnych kultur, od prymitywnych plemion, przez wyrafinowanych kupców-koczowników, przemierzających świat w antygrawitacyjnych galeonach, po zaawansowane technologicznie społeczeństwo Apeksu, które przechowuje dawne sekrety. Najbardziej pożądanym z nich są Klucze Hansena, legendarne kody, dające kontrolę nad Drzewem. Bo po wiekach spokoju megastruktura coraz wyraźniej traci stabilność i nikt już nie wie, jaki niszczycielski program, wpisany przez szaleńców z "Wolny Wszechświat", nagle się w niej obudził.

Jedynie nieliczni zdają sobie sprawę z zagrożenia. Thomas Farquahart, niegdyś młody strażnik prawa w spokojnej osadzie New Cheshire, szuka wiedzy w Apeksie przekonany, że tylko tam, gdzie rządzą nauka i technologia, znajdzie odpowiedź i ratunek przed nadciągającą katastrofą. Tymczasem Noel Kreuff, wieczny tułacz w nieśmiertelnym, nanomechanicznym ciele i jeden z ostatnich ocalałych świadków minionej epoki, obiera kierunek na Cytadelę, tysiącletni, pustynny fort, który wciąż skrywa w swym wnętrzu wiele nieodkrytych tajemnic z przeszłości. Towarzyszy mu profesor Nils Hansen, odtworzony z archaicznego neurogramu Wielki Projektant. Czy powróci również Helen Bjorg, przez jednych uważana za największe zagrożenie dla ludzkości, przez innych zaś za świętą? I czy uda im się w porę powstrzymać zmianę, która może zmieść ich świat?

O autorze:
WAWRZYNIEC PODRZUCKI – mikrobiolog, doktor nauk medycznych, specjalizuje się w biologii molekularnej i genetyce; autor powieści Uśpione archiwum i Kosmiczne ziarna.
Tagi: Mosty Wszechzieleni | Wawrzyniec Podrzucki | Yggdrasill


Czytaj również

Komentarze


~ogon

Użytkownik niezarejestrowany
    kiedy wreszcie bedzie mozna to kupic??
Ocena:
0
to bardzo nie fair ze po dwoch swietnych tomach tyle trzeba czekac na tom trzeci...
27-08-2007 14:01
~repjw

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Wydaje mi się,że autor zbyt rozbudował świat i akcję przez poprzednie dwa tomy, że teraz ma problem to wszystko zebrac do kupy!!!!!!!
27-11-2008 21:32
~achaja

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ile razy można przseuwać datę wydania??
06-12-2008 10:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.