» Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC

Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC

Dodał: Wiktor 'Anzelm' Wieczorek

Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC
8.5
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC - Poltergeist patronem
Tytuł: Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC (Slugfest: Inside the Epic, 50-year Battle between Marvel and DC)
Autor: Reed Tucker
Tłumaczenie: Krzysztof Kurek
Wydawca: Wydawnictwo Agora
Data wydania: 18 kwietnia 2018
Liczba stron: 480
Oprawa: twarda
Format: 135×210 mm
ISBN-13: 9788326826689
Cena: 44,90 zł

Pierwsza książka o kulisach rywalizacji dwóch gigantów – największych na świecie producentów komiksów – Marvela i DC

Tytani świata komiksów, niczym Cola i Pepsi, od ponad 50 lat prowadzą nieustającą wojnę o dominację. Stawką w tej bezpardonowej, często wyniszczającej walce są nie tylko wyniki sprzedaży, ale również wpływ na kulturę masową oraz serca milionów fanów na całym świecie.

Książek o superbohaterach jest wiele, ale ta jako jedyna zagląda im pod maskę. To, co się dzieje w siedzibach dwóch walczących na śmierć i życie korporacji jest ciekawsze od tego, co się dzieje na planszach ich komiksów - a Reed Tucker świetnie to opowiada. Chciałbym mieć jego magiczne pióro lekkiego stylu i pelerynkę wszechstronnej dokumentacji! Wojciech Orliński

DC rozpoczęło modę na superbohaterów tworząc w 1938 roku Supermana a zaraz po nim Batmana i Wonder Woman. Komiksy o Wielkiej Trójcy sprzedawały się w milionach egzemplarzy rocznie i ukształtowały wyobraźnię całego pokolenia... siedmiolatków. Bo dopóki do gry w latach 60. nie wszedł mało znany wydawca, niejaki Marvel, komiksy były zajęciem niegodnym dorosłych, a nawet młodzieży. Odtąd wszystko się zmieniło: DC reprezentowało Amerykę Eisenhowera, Marvelowi było bliżej do Kennedy’ego. Marvel był młodszy, modniejszy i prawdopodobnie spał z twoją dziewczyną. Ale to DC miało najsłynniejszych herosów. Wojna wisiała w powietrzu. W kolejnych latach Marvel stworzył Avengers, Hulka, Spider-Mana, X-Men i Iron Mana. „Marvel czy DC?” stało się dla fanów pytaniem tożsamościowym.

Mordobicie to szczera i dogłębna opowieść o tej niesamowitej korporacyjnej rywalizacji. To również emocjonująca historia ludzi, którzy komiksowym superbohaterom poświęcili kawał życia. Jak rozpoczęła się kariera Stana Lee, legendarnego twórcy komiksów i szefa wydawnictwa Marvel? Dlaczego Lee po 60 latach zmienił front i przeszedł do DC? W jaki sposób firmy podbierały sobie najlepszych rysowników, scenarzystów i inkerów? Jak wykradały sobie pomysły? Który pomysł konkurencji zainspirował X-Men? Na czym polegała Eksplozja DC z 1978 roku? Jak wyglądały burzliwe prace nad epokowym Superman vs. The Amazing Spider-Man – pierwszym komiksem, w którym tytułowi bohaterowie dali sobie po gębach?

Marvel i DC toczą swój odwieczny bój po dziś dzień, niczym Batman i Joker, Loki i Thor, Profesor X i Magneto. Tymczasem superherosi z obu światów stali się globalnymi ikonami wartymi miliardy, więc stawka jest wyższa niż kiedykolwiek.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Wydawnictwo Agora | Krzysztof Kurek | Reed Tucker | DC Comics | Marvel Comics | 50-year Battle between Marvel and DC | Slugfest: Inside the Epic | Mordobicie. Wojna superbohaterów. Marvel kontra DC


Czytaj również

Kosmiczna Odyseja
Kolejna kosmiczna wojna
- recenzja
Batman #01: Ich mroczne plany
Czy mogło być gorzej?
- recenzja
New X-Men #2: Piekło na Ziemi
Piekło duszy
- recenzja
Superman: Amerykański Obcy
Co czyni Supermana Supermanem?
- recenzja
Authority #1
Dobrzy, źli... Co za różnica?
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.