» Miasto, którym się staliśmy

Miasto, którym się staliśmy

Dodał: Tomasz 'Asthariel' Lisek

Miasto, którym się staliśmy
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Miasto, którym się staliśmy
Autor: N.K. Jemisin
Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Wydawca: Sine Qua Non
Data wydania: 28 września 2022
Liczba stron: 592
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788382106152
Cena: 49,99 zł

"Chodź, Miasto Które Nigdy Nie Śpi. Pokażę ci, co kryje się w ciemnych rewirach, w które boją się zbłądzić nawet koszmary."

Młody student wysiada z metra na Manhattanie i nagle dociera do niego, że nie pamięta, kim jest i skąd pochodzi, ani nawet jak się nazywa. Ale wyczuwa bicie potężnego serca Nowego Jorku, widzi jego historię i czuje jego moc.

Wywodząca się z rdzennego plemienia Lenape dyrektorka galerii sztuki odkrywa na Bronksie kolejne osobliwe graffiti, tak piękne i wyraziste, że gotowa jest przysiąc, że woła do niej swoim własnym głosem.

Polityczka i matka spacerująca ulicami Brooklynu uprzytamnia sobie, że słyszy pieśń swojego miasta, która brzmi jej w głowie w rytm wystukiwany na chodniku przez jej nowe louboutiny.

Jest ich więcej.

Każde wielkie miasto posiada duszę. Niektóre są Przedwieczne jak mity, inne młode i nie mniej niszczycielskie od dzieci.

A Nowy Jork? On ma tych dusz aż sześć.

N. K. Jemisin, czterokrotna zdobywczyni Nagrody Hugo, powraca z kolejną, być może najbardziej niesamowitą powieścią w swojej karierze. To ekscytująca historia o kulturze, tożsamości, magii i micie.

Kiedy miasto zyskuje tożsamość, rodzi się jako nowa istota, lecz w sąsiednich wszechświatach płacą za to życiem miliardy niewinnych. Czy to oznacza, że miasto jest złe?

Fantastyczna, alegoryczna i zuchwała opowieść, która jest listem miłosnym do Nowego Jorku. Niesie ze sobą próbę zrozumienia wielu współczesnych problemów. Ta książka ma mnóstwo do przekazania i robi to perfekcyjnie.

N. K. Jemisin to pierwsza pisarka w his­torii, która zdobyła trzy nagrody Hugo z rzędu, wszystkie za kolejne tomy swojej trylogii Pęknięta Ziemia. Czwartą nagrodę zdobyła w 2020 roku za nowelę Emergency Skin. Jej dzieła otrzymywały także nagrody Nebula, Locus i Good­reads Choice. Recenzowała książki na łamach New York Times Book Review oraz uczyła pisania na warsztatach pisarskich organizacji Clarion West. W wolnych chwilach gra w gry komputerowe i pielęgnuje ogród. Ponadto własnoręcznie ocaliła świat przed Królem Ozymandiaszem, jej piekielnie inteli­gentnym rudym kotem, oraz jego niemożebnie niszczycielskim pomocnikiem – Trajkotkiem.

"Olśniewająca powieść fantasy osadzona w najbardziej fantastycznym ze wszystkich miast – Nowym Jorku."

Neil Gaiman

Tagi: Miasto którym się staliśmy | N.K. Jemisin


Czytaj również

Kamienne niebo
Wszystkie odpowiedzi jak na tacy
- recenzja
Wrota obelisków
Armageddonu ciąg dalszy
- recenzja
Wrota obelisków
- fragment
Piąta pora roku
Innego końca świata nie będzie
- recenzja
Piąta pora roku
Niech kończy się świat
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.