» Mechaniczny książę

Mechaniczny książę

Dodał: Bartłomiej 'baczko' Łopatka

Mechaniczny książę
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 1
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Mechaniczny książę - Poltergeist patronem
Tytuł: Mechaniczny książę (Clockwork Prince)
Cykl: Diabelskie maszyny
Tom: 2
Autor: Cassandra Clare
Tłumaczenie: Anna Reszka
Wydawca: MAG
Miejsce wydania: Warszawa
Data wydania: 9 maja 2012
Liczba stron: 464
Oprawa: miękka
Format: 135x202 mm
ISBN-13: 978-83-7480-249-9
Cena: 39,00 zł

Kontynuacja Mechanicznego anioła. W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy… jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów. Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o dawną tragedię, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa, do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie, że Mistrz wie o każdym ich kroku… i że ktoś ich zdradził. Tessa uświadamia sobie, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota do Willa, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła? Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.

Tagi: Mechaniczny książę | Cassandra Clare | Diabelskie maszyny


Czytaj również

Mechaniczna księżniczka
Romantycznie w walce o życie
- recenzja
Mechaniczny książę
Emocje przed akcją
- recenzja
Opowieści z Akademii Nocnych Łowców
Od zera do bohatera po raz drugi
- recenzja
Pani Noc
Rodzina ponad wszystko
- recenzja
Kroniki Bane'a
Czarujący lekkoduch w akcji
- recenzja
Miasto Niebiańskiego Ognia
Gdy płonie świat
- recenzja

Komentarze


~Łędina

Użytkownik niezarejestrowany
    Mechaniczny książę
Ocena:
0
Nie wiem, czy jestem odpowiednią osobą do recenzowania tej powieści. Nie przeczytałam poprzedniej części, a z powiązanej z tą serią miałam pobieżną styczność, więc w moim przypadku pojawiało się w trakcie czytania więcej pytań, niż odpowiedzi. Trudno więc mi porównywać ten tom do poprzedniego. Uważam jednak, że "Mechaniczny książę" jest bardziej wartościową lekturą, niż poznane przeze mnie "Miasto upadłych aniołów". Autorka tu nie sili się na błędnie rozumiany luz, a bohaterowie, jak i samo wydani nie są tacy wyzywający. Szkoda, że "Piekielne maszyny" to seria poprzedzająca "Dary Anioła".

Jestem mile zaskoczona fabułą jednak uważam, że przy werdykcie, który ma określić czy warto zaopatrzyć się w tę pozycję, czy jednak nie, może bardziej pomóc liczba zainteresowanych nią osób których nie brakuje, niż moja opinia. Tomy w zastraszającym tempie rozpowszechniały się już w dniu premiery, wiec wielbiciele romansów, szczególnie tych bardziej ambitnych, muszą czerpać z serii niesamowitą przyjemność.
25-04-2013 00:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.