» Wieści » Matuszek o Kamiennej Ćmie

Matuszek o Kamiennej Ćmie

01-06-2010 16:25 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski

Matuszek o Kamiennej Ćmie
Sporym zaskoczeniem było pojawienie się wśród zapowiedzi wydawnictwa Mag książki Pawła Matuszka, byłego redaktora naczelnego Nowej Fantastyki, obecnie kierującego magazynem Fantasy & Science Fiction. W związku z pojawiającymi się pytaniami, autor zdradził nieco szczegółów dotyczących powieści:

"Kamienna Ćma to niewielka powieść, pewnie w druku wyjdzie około 200 stron, osadzona w zupełnie obcym świecie zwanym Usima, gdzie ludzie są rzadkością, choć nie zawsze tak było. Głównym bohaterem jest Beddeos, który wraz mechanicznym pomocnikiem Tyfonem mieszka w wieży na pustkowiu, stojącej na granicy wymarłej krainy. Dzięki Tyfonowi zna obowiązki strażnika, ale nie pamięta w jaki sposób trafił do wieży i co robił zanim się w niej znalazł...

Tyle jeśli chodzi o zawiązanie akcji, ale muszę jeszcze wspomnieć o idei Lopterus Press, nad którą pracowałem przez kilka lat. To koncept wydawniczy zgodnie z którym ważny jest nie tylko sam tekst książki, ale także jej wizualna strona, która nie powinna pełnić roli ilustracji, lecz powinna być dodatkową warstwą znaczeniową i uzupełniać, dopowiadać, rozbudowywać sens prozy.

Kamienna Ćma będzie właśnie Lopterus Press 01. Spodziewajcie się więc nie tylko dość niezwykłej opowieści osadzonej w świecie wierd fantasy lub posttechnologicznym (według uznania), ale także pięknej, niezwykłej typograficznie książki, która zawiera w sobie jeszcze jedną książkę z obrazkami."
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Forum wydawnictwa Mag
Tagi: Paweł Matuszek | Kamienna Ćma | Fantasy & Science Fiction | Nowa Fantastyka


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.